FOR WOOD FOR WOOD
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany

Plán výstaviště WOOD 2020
Plán výstaviště WOOD 2020
O poradnu s architekty byl opět velký zájem!


Kdo navštívil letošní veletrh FOR WOOD, opět mohl využít bezplatné poradenství s architekt a projektanty.

O tuto službu byl opět velký zájem a tak tem z ateliéru MOOZA Architecture a 2 Projektanti měli napilno po celou dobu veletrhu.

„Děkujeme všem za pozitivní setkání, zajímavé diskuze a dotazy“ říká Arch. Štěmán, který byl v poradenství již na několikátém ročníku.

„Opět se těším na podzimní veletrh, kde budeme opět připraveni zodpovídat dotazy návštěvníků“, dodal.

 

Garantem poradny byla rakouská manufaktura ADMONTER.

 FOR WOOD 2019 – přehlídka nejúspěšnějších dřevostaveb


Časopis DŘEVO&stavby a sruby&roubenky pořádá každoročně čtenářskou anketu Dřevostavba roku, jejíž partnerem je veletrh FOR WOOD. Ty, které čtenáři obou časopisů a portálu www.drevoastavby.cz ohodnotili za rok 2018 svými hlasy nejvíce, byli slavnostně vyhlášeny právě na veletrhu FOR WOOD 2019 v pražských Letňanech v rámci doprovodného programu veletrhu v sobotu 9.2.2019. Oceněna byla dřevostavba roku – absolutní vítěz ankety a dále vítězové kategorií montované dřevostavby a masivní dřevostavby, uděleny byly i ceny redakce za oba časopisy a vyhlášena zvláštní cena Asociace dodavatelů montovaných domů. Vítězné dřevostavby a oceněné firmy si můžete prohlédnout zde https://www.drevoastavby.cz/drevostavby-archiv/doporucujeme/5405-drevostavba-roku-2018-vitezna-drevostavba-byla-vyhlasenaVeletrhy FOR PASIV a FOR WOOD začaly vyhlášením cen Pasivní dům 2018


Ve čtvrtek 7. února v 10 hodin byl slavnostně zahájen souběh veletrhů FOR PASIV a FOR WOOD, které se v PVA EXPO PRAHA konají až do soboty 9. února 2019. Oficiálního zahajovacího ceremoniálu se zúčastnil spolu s generálním ředitelem ABF, a.s. Tomášem Kotrčem a předsedou představenstva ABF, a.s. Pavlem Sehnalem také ministr životního prostředí Richard Brabec. Slavnostní zahájení akce pokračovalo vyhlášením vítězů prestižní soutěže Pasivní dům 2018, které se zúčastnilo více než šest desítek novostaveb a rekonstruovaných domů v České republice.Máte zájem o dokonale zateplenou stylovou chalupu?


Společnost HK Stavební spol. s r.o. nabízí typové rodinné domy v tradičním pojetí vhodné jak k rekreačnímu, tak trvalému bydlení. Jedná se o velmi praktické a úsporné moderní dřevostavby. Při jejich realizaci využíváme nejnovější poznatky a stavební postupy včetně využití špičkové moderní technologie. Domy mají standardně moderní nadkrokevní izolaci střechy a provětrávanou fasádu vlastní konstrukce (technická řešení jsou zapsána v rejstříku Úřadu pro průmyslové vlastnictví jako užitný vzor číslo 27272 a 28255). Jedná se o dokonalé provedení tepelné izolace střechy a stěn stříkanou polyuretanovou pěnou, které je bezespárové, tedy bez tepelných mostů. Nastříkaná izolace vyplní každou mezeru či škvíru a zajišťuje vzduchotěsnost vnějšího pláště objektu. Konstrukce zateplené stříkanou polyuretanovou pěnou vykazují dlouhou životnost. Tato tepelná izolace nemění fyzikální vlastnosti ani tvar s časem ani nedegraduje povětrnostními vlivy. Zabraňuje pronikání živočichů a má výborné akustické vlastnosti.

Výstavbu dřevostaveb dodáváme nejen na klíč se všemi profesemi a exteriérovými úpravami, ale i ve fázi hrubé stavby.

Pro usnadnění rozhodování zákazníka nabízíme vyzkoušení našeho vzorového domu z projektu „Jizerské chalupy“ v Jizerských horách. Zájemce má možnost využít vzorový dům pro dovolenou nebo víkendový pobyt v jakémkoliv ročním období www.chalupasedmikraska.cz.

Zároveň v této lokalitě nabízíme zasíťované pozemky s platným územním rozhodnutím na výstavbu stylových chalup – více info na www.hkstavebni.czOrigis – bytová a nebytová výstavba - dřevostavby


Představujeme vám trend, který je již v okolních zemích zcela běžný a u nás se teprve rozvíjí. Milujeme dřevěné stavby a moc rádi uplatňujeme dřevo i jinde než při stavbách rodinných domů, například při stavbách bytových domů, školek, tělocvičen nebo sociálního bydlení. Největší kouzlo pro nás mají dřevěné panely při nástavbách, kde lehký konstrukční systém dovoluje realizovat to, co by ve zděném provedení nebylo možné. Velmi dobře se dřevěné panely uplatní i při zastavování proluk ve stísněných prostorách.

Výhody těchto dřevostaveb:

 • Lehká konstrukce
 • Rychlá výstavba
 • Víc užitné plochy
 • Variabilita vnitřních příček
 • Možnost výstavby v zimě

 

 Origis nabízí během veletrhu energetické poradenství zdarma


Chcete zkonzultovat projekt stavby? Zajímá Vás, zda můžete dostat dotace na stavbu nebo rekonstrukci domu? Nevíte, jaká je pro Vás ideální technologie vytápění a přípravy teplé vody? Nečtěte články a diskuze na internetu a přijďte k nám do Origisu. Se vším Vám rádi pomůžeme. 

Energetické poradenství  je pro nás přirozenou a důležitou součástí procesu navrhování každé naší stavby. Děje se tak většinou mezi architektonickou studií a začátkem projektových prací. Zjistíme celkové provozní a investiční náklady stavby pro různé varianty tlouštěk zateplení a zdrojů energie. Doporučíme Vám technologie, jakými osadit Váš dům, pomůžeme Vám stavbu energeticky optimalizovat a zjistíme, zda dům vyhovuje podmínkám pro získání dotace, případně navrhneme úpravy, díky kterým podmínky splní.

V současné době můžete prostřednictvím programu Nová zelená úsporám získat dotace ve výši 185.000,-Kč, 335.000,-Kč nebo  485.000,-Kč.

Jako jedna z mála realizačních firem jsme schopni Váš dům energeticky a ekonomicky optimalizovat, zvolit správnou energetickou koncepci a dům podle toho realizovat. Podívejte se, které domy díky Origisu splnili podmínky na získání dotací.

https://www.origis.cz/nase-domy/kategorie/nzu/

V rámci veletrhu ForWoodnabízíme návštěvníku ZDARMA konzultaci jejich stavebního záměru a energetické poradenství. Zaregistrujte se na konzultaci zde a získáte k registraci navíc i volnou vstupenku na veletrh.

https://goo.gl/forms/IzXSWt7RNH3n0NGS2"Auto roku 2019 v České republice" na veletrzích FOR PASIV a FOR WOOD


Ford Motor Company, s.r.o. jako titulární partner společnosti ABF, a.s. si vás dovoluje pozvat na prezentaci vozů ve Vstupní hale I. Hlavní hvězdou bude čerstvé Auto roku 2019 v České republice – Ford Focus. Společnost mu budou dělat 8–9místné Tourneo Custom a nejprodávanější fordí SUV, Ford Kuga. Na venkovní ploše budou populární dodávky Transit. Přítomní specialisté z Ford Kačmáček vám rádi poradí s výběrem vozu a vhodné formy financování nebo pojištění. Při příležitosti těchto veletrhů FOR PASIV a FOR WOOD je pro vás připravena zvýhodněná nabídka. Více o modelech Ford na www.ford.cz.24. května 2019 oslaví firma CELET své devatenácté narozeniny


24. května 2019 oslaví naše firma své devatenácté narozeniny. Devatenáct let v oblasti staveb rodinných domů nám dalo velikou zkušenost. Proto jsme již v začátcích začali preferovat systémy bezpečné výstavby, tedy stavby s difúzně otevřenou konstrukcí obvodových stěn.

Na trhu se pohybuje velké množství dodavatelů dřevostaveb. Proč si tedy vybrat právě nás?

 • Naše společnost je přímým výrobcem dřevostaveb.
 • Vlastníme certifikát řízení jakosti podle ČSN EN ISO 9001, jedná se o certifikát, deklarující dodržování postupů řízení a ověřování kvality výrobků, které byly ve společnosti zavedeny. Tento certifikát jakosti je každoročně obnovován nezávislou auditorskou společností.
 • Zvolili jsme certifikovaný a patentovaný systém společnosti Insowool s.r.o., který je dodáván pod obchodním názvem Diffuwall 2010.
 • Aktivně se podílíme na inovacích technologie. 
   

S jednou věcí jsme dlouho zápasili. A tou je, zdali mít své projekční oddělení, či nikoli. Zkusili jsme to a byla to trefa do černého. Dnes v projekční kanceláři vytváříme projekty domů, které jsou řešeny tak, aby splňovali zásady dřevostavby, a přitom maximálně podpořili vaše představy a požadavky. Tomu předchází jednání s prodejci, kteří vám pomohou navrhnout dům v podobě vizualizace, cenové kalkulace, případně pomohou i s řešením financování vašeho domu. Rádi vás přivítáme v referenčním domě v Babicích u Říčan nebo vzorovém domě v Nasavrkách u Chrudimi.

Závěrem bych chtěl zdůraznit, že nabídka v katalogu slouží jako ukázka pro vaši inspiraci. Snažíme se zrealizovat každou vaši myšlenku, převážná část našich staveb je individuálního charakteru.

Cílem společnosti je rychle, a především kvalitně plnit požadavky zákazníka i s ohledem na dopad životního prostředí.Dřevostavba bez velkých kompromisů = bydlení šité na míru od firmy Holiday-Pacific


Působí na českém trhu víc než dvacet let. Domy stavíme v systému "two by four"  - montujeme je z jednotlivých komponentů přímo na místě stavby, můžeme tak více uspokojit náročnější přání zákazníka. Z původně typové stavby se tak díky flexibilnímu stavebnímu systému dům změní na originál prezentující životní styl svého majitele. Není problém vyhovět většině přání a požadavků zákazníka s ohledem na jeho individuální požadavky i stavební parcelu. Realizace celého domu je již od přípravy projektové dokumentace řešena s účastí klienta. On sám rozhoduje o vnitřním uspořádání, velikosti, vzhledu a vybavení rodinného domu.  I v průběhu výstavby může investor provádět změny vnitřní dispozice v rámci základové desky.

Difúzně otevřená konstrukce HP je ideální pro svoji funkci nejen v zimním období, kdy velmi dobře izoluje, ale také v letním období, kdy zabraňuje přehřívání domu. Díky této konstrukci získáte energeticky úsporné a přirozené bydlení, tepelnou pohodu po celý rok s vysokými nároky na ekologii a zdraví obyvatel domu. Náš stavební systém je certifikovaný, požárně odolný dle ČSN, má velmi dobré tepelné a akustické vlastnosti. Standardní provedení domu je nízkoenergetické, tepelně izolační vlastnosti domu lze dále vylepšovat použitím silnější izolace dle požadavků klienta a přejít tak z nízkoenergetické stavby do stavby pasivní.

Výstavbu rodinných domů realizujeme po celém území České republiky. Stavíme domy na klíč nebo v jakémkoli stádiu rozpracovanosti dle uvážení investora.

Použité materiály a systém výstavby řadí domy do kategorie nízkoenergetické a pasivní.

Projektová dokumentace ke stavebnímu povolení je připravena na základě odsouhlaseného architektonického návrhu, vypracovaného s účastí klienta, který vystihuje jeho konkrétní požadavky a přání.

Co může stavebník očekávat? Především skutečnost, že každý klient je považován za jedinečnou osobnost se zcela specifickými nároky. Výhodou je velká variabilita domů, rychlá a ekologická forma výstavby, osvědčená technologie v daleko horších klimatických podmínkách, snadná a finančně nenáročná údržba, dlouhodobá životnost, vysoký komfort bydlení, kompletnost poskytovaných služeb.

Více na www.holidaypacific.cz​

OK PYRUS je stavební firma se specializací na projektování a realizaci srubů a roubenek


OK PYRUS je brněnská stavební firma se specializací na projektování a realizaci certifikovaných dřevostaveb - srubů a roubenek, určených k trvalému bydlení i rekreaci. Tradice od roku 1993.

Naše stavby skvěle vypadají zvenku i zevnitř. Pobyt v interiéru, který obklopuje textura a vůně dřeva, Vás pohladí na duši i na těle – je to jedinečný zážitek! Pocit souznění s přírodou tu máte opravdu na dosah.

Konstrukční systém a technologie výstavby 
Roubené stavby jsou zhotoveny s milimetrovou přesností na CNC výrobnílincez masivních, technicky vysušených, lepenýchhranolůz alpského smrku nebo borovice a po té převezeny a v krátké době sestaveny na základové desce. Alternativně je možné roubené domyzhotovit jako nízkoenergetické s obvodovoudvoustěnou s vloženou tepelnou izolacíz minerální vaty. Dalšími používanými technologiemi výstavbyv realizační praxi firmy jsou systém těžkéhodřevěného skeletu.

Použitím lepených profilůze sušeného dřeva se zcela eliminuje „sedání“stavby a další nežádoucí vlastnosti jako je tvorba výsušných puklin, kroucení atp., které sejinak běžně vyskytují u srubů nebo roubenekzhotovených ze surového (mokrého) dřeva. Všechny naše stavby jsou difúzně otevřené konstrukce – dřevo je prodyšné, je schopné samo regulovat vnitřní mikroklima a netvoří tak zbytečnou bariéru mezi Vámi a okolím.

Po dohodě lze navštívit některý z dokončenýchdomů nebo právě realizovanou stavbu.

OK PYRUS, s.r.o.
Husovická 4, 614 00 Brno
+420 541 218 447, +420 608 826 438
info@okpyrus.cz
www.okpyrus.czSpolečnost MS HAUS je již 20 let dodavatelem kvalitních a ceno­vě dostupných rodinných domů


Společnost MS HAUS je již 20 let dodavatelem kvalitních a ceno­vě dostupných rodinných domů na českém trhu. V nabídce našeho ka­talogu najdete nepřeberné množství rodinných domů co do velikosti, tak i typu domu. Všechny tyto katalogové domy je možné podle individuálních potřeb a poža­davků každého zákazníka dále upravovat. V případě, že si zákazník přeje stavět podle vlastního návrhu, nebráníme se ani výstavbě dle individuálního projektu.

Dodávka domu může být realizována v mnoha stupních dokončení od minimálního rozsahu dodávky, kterou je uzavřená vrchní stavba, až po dodávku domu na klíč včetně základové desky. Kvalitou provedení splňují všechny domy nadstandardní podmínky certifikace podle Dokumentu národní kvality pro členy ADMD.

MS Haus využívá certifikovanou výrobu vnitřních i vnějších stěn a stropů. Výroba a staveništní montáž jsou dozorovány Výzkumným a vývojovým ústavem dřevařským v Praze. Každý prvek je pečlivě kontrolován a sledován, než je umístěn do konstrukce. Další nespor­nou výhodou certifikace podle Dokumentu národní kvality je nejen kontrola technologie výroby, ale i kontrola teoretické a praktické zna­losti všech členů výrobních a montážních čet, čímž je zaručena stále stejně vysoká kvalita provedených prací.

Více na www.ms-haus.czČP-STAV s.r.o., pražská firma se zaměřením na realizaci spodních staveb a přípojek


ČP-STAV s.r.o., pražská firma se zaměřením na realizaci spodních staveb a přípojek po celé České republice. Realizaci základových desek zahrnula firma do své specializace již na počátku roku 2012 a díky mnohaleté praxi před tímto rokem a stovkám úspěšně zrealizovaných konstrukcí základů pro rodinné domy, zaměřené zejména na dřevostavby, má vybudovanou silnou základnu partnerských firem odebírajících stavby na klíč, kterých v roce 2017 a 2018 bylo celkem přes 200.

Mezi hlavní a uznávané partnery patří významní dodavatelé dřevostaveb, RD Rýmařov, Wolf Systém, Alfahaus a Chytrý Dům. Kvalita poskytovaných služeb je vždy na prvním místě, proto je pro ČP-STAV naprosto přirozené ručit za realizované základové desky. Jako firma garantuje splnění kriticky důležitých parametrů, jako například požadované rovinatosti, rozměry a další klíčové parametry. Důležitý faktor je pojištění firmy a jistota setrvání firmy na trhu po celou dobu záruky. Jak sama firma říká: „Nejsme živnostník, co si může dovolit skončit.“ Kvalitně odvedená práce na základové desce v řádech statisíců, dokáže ovlivnit celou zbývající stavbu v řádech milionů korun. Plánujete postavit dům a řešíte realizaci základů?  ČP-STAV Vám dá pevnou půdu pod nohama.

Více na www.cpstav.czPEFC – partner projektu Řemeslo dětem


Základní informace o certifikačním systému PEFC 

 

V posledních desetiletích se celosvětově stupňuje zájem společnosti o ochranu lesů jako nenahraditelné složky životního prostředí. Podnětem tohoto zájmu se stalo ničení a devastace především tropických pralesů, významných a nezastupitelných ekosystémů naší planety. 


Certifikace lesů, lesního hospodářství a dřevozpracujícího průmyslu je dobrovolným nástrojem, který může podpořit úsilí směřující k dosažení trvale udržitelného hospodaření v lesích v České republice a zároveň usiluje o zlepšení všech funkcí lesa ve prospěch životního prostředí člověka.


PEFC (Programme for the Endorsement of Forest Certification Schemes) certifikace představuje transparentní systém posouzení hospodaření v lesích a je prostředkem ke sledování původu dřeva od těžby přes jeho zpracování až po konečný výrobek.

PEFC je celosvětově nejrozšířenější systém certifikace trvale udržitelného hospodaření v lesích a již více než 70 % českých lesů je certifikováno tímto systémem.

Správcem Českého systému certifikace lesů platného na území České republiky je národní řídicí orgán PEFC ČR. Český systém certifikace lesů byl uznán členskými státy Rady PEFC počátkem roku 2002.

 

Členská základna PEFC International (49 států, 300 mil. ha certifikovaných lesů, přes 20.000 certifikovaných společností v rámci certifikace spotřebitelského řetězce)

 

Certifikace spotřebitelského řetězce lesních produktů (CoC, Chain of Custody)


Certifikace spotřebitelského řetězce lesních produktů je potřebná pro sledování toku dřeva z lesů obhospodařovaných trvale udržitelným způsobem a provádí se podle schválených technických dokumentů. O tom, že požadavky PEFC certifikace CoC jsou přijatelné i pro malé a střední podniky svědčí, že v České republice se přihlásilo k této certifikaci již 232 společností.

Logo PEFC


Logo PEFC je mezinárodně důvěryhodná a známá značka, která poskytuje informace vztahující se k původu lesních produktů z lesů obhospodařovaných trvale udržitelným způsobem a z jiných nekontroverzních zdrojů. PEFC tedy poskytuje logo na výrobky na bázi dřeva, které umožňuje zákazníkovi i široké veřejnosti vybrat si výrobek pocházející z trvale udržitelných zdrojů.

 

Více informací naleznete na webu www.pefc.cz
 Technické desatero, kterým se řídí firma ALFAHAUS při stavbě dřevostaveb


Základem každé stavby by mělo být její kvalitní zpracování. To platí dvojnásob, pokud se jedná o dřevostavbu, kde je klíčové dodržení stavebních postupů. Ve firmě ALFAHAUS dodržují technické desatero, které by měla ve velké míře respektovat každá slušná firma věnující se stavbě montovaných dřevostaveb.

1. Zdravotně nezávadné materiály nejkvalitnějších vlastností
Pokud chceme kvalitní stavbu, tak potřebujeme v prvé řadě k její realizaci kvalitní materiály. Avšak kromě kvality výstavby nezapomínáme ani na samotný„zdravotní stav“domu. Je již dlouho známo, že spousta stavebních materiálů obsahuje ne zrovna zdraví prospěšné látky (jako formaldehyd či ftaláty), proto naše stavby realizujeme pouze ze zdravotně nezávadných materiálů.

2. Do konstrukce domu jen sušené a lepené dřevo
Jak víme, dřevo má tendenci neustále pracovat (vzhledem k teplotě, vlhkosti apod.). Tato vlastnost se dá do velké míry ovlivnit dobrým vysušením a následným zpracováním (lepením). Jen tak se na konstrukci domu můžeme opravdu spolehnout.

3. Preciznost v oblasti paty domu a vodotěsného napojení na spodní stavbu
Samozřejmě je důležité zvládnout stavbu jako celek, ale určitým místům by se měla věnovat zvýšená opatrnost. Pata domu může být totiž velmi namáhána, a proto je nutné ji držet v suchu. V opačném případě by mohlo mít pochybení fatální důsledky.

4. Preciznost ve střešní konstrukci
Z hlediska dlouhé živostnosti dřevostavby je důležité dům držet v suchu jak ze spodu, tak i z vrchu. Proto kvalitní střešní fólie, podtěsnění latí apod. je nezbytné.

5. Preciznost v okolí parapetů
Parapet je velmi namáhán povětrnostními vlivy a pokud není tato oblast správně ošetřena, vede k poškození konstrukce pod stavebním otvorem (to je v oblasti okna či dveří), což může mít opět velmi neblahé následky.

6. Vždy pasivní vzduchotěsnost obálky stavby
Pokud si přejeme budovu s nízkou energetickou náročností, je základem její těsnot. To však není jediná funkce vzduchotěsné obálky. Také to znamená vyhnout se nežádoucím komplikacím, jako je například kondenzace vodních par v samotné konstrukci domu.

7. Zateplení v systému ETICS
I když se může plášť domu jevit jako jednoduchá záležitost, tak i zde platí jasná pravidla. Proto využíváme certifikovaný fasádní systém, který máme prověřený praxí. Fasáda si tak dlouho udrží nejen svůj vzhled, ale hlavně i svou funkčnost.

8. Spolupráce jen s dlouhodobě ověřenými firmami
Pro dodržení termínů a kvality spoléháme jen na firmy, se kterými máme dlouhodobou zkušenost.

9. Dodržování technologických postupů
U stavby je vždy důležité striktně dodržet technologický postup. Pokud je vše provedeno správně, nemusíme se bát nepříjemných překvapení, jako je například rezonance zvuku nebo poškození panelů v důsledku jejich promoknutí za deště.

10 Průběžné vzdělávání a konzultace s odborníky
Rozvoj technologie, vývoj nových materiálů a výrobních postupů pokračuje velmi rychle a stavebnictví není výjimkou. Proto se pravidelně vzděláváme a s odbornými firmami konzultujeme vše potřebné, abychom si byli našimi výrobky jisti za všech okolností.

Více na www.alfahaus.cz

Jak na naučnou stezku?


Víme, jak zaujmout a jak přivést děti a dospělé k přírodě. S Lesním světem, tvůrcem neobyčejných stezek, edukačních her, drobností a mobilní aplikace Lesní svět, se můžete setkat během 7. až 9. února v Praze.

Hrou se snažíme nadchnout pro přírodu malé i velké a zvýšit povědomí o ní. Vycházíme ze zkušeností, které jsme nabyli na desítkách  realizací. Naše prvky stojí na školních zahradách, lesních stezkách, v parcích a arboretech, v obcích a dalších místech naší země.​
Tři dny v Letňanech na For Wood
Právě na pražském veletrhu For Wood se s námi můžete setkat. Poradíme, jaké téma prvků zvolit s ohledem na lokalitu a další specifika. Navrhneme rozpočet a dáme radu ohledně financování. Nebo si s vámi jen tak poklábosíme.

Lesní svět na vlastní kůži
Hrajete si rádi? Jsme velmi zvědaví, jak se vám budou líbit kuličkolamydendrofonyfrotáže a novinky, které poprvé představíme právě na veletrhu. Stanete se třeba lesním detektivem a zjistíte, co ve vás je, díky našemu testu. Nebo si v dílničkách, které připravil PEFC, procvičíte jemnou motoriku.
Není tabule jako tabule
Všechno dřevo, ze kterého vyrábíme, pochází z certifikovaných lesů PEFC. Každý prvek pečlivě ošetříme ochranným nátěrem, šetrným k přírodě. Autorské kresby na prvky nanášíme potiskem, který se vyznačuje mimořádnou kvalitou, dlouhou životností a vysokou odolností proti povětrnostním vlivům a UV záření. Naše technologické postupy zaručují delší udržitelnost prvků.Máte jedinečnou příležitost prohlédnout a osahat nejlepší kousky Lesního světa. Zastavte se na našem stánku na ForWood v pražských Letňanech 7.-9.2. 2019 na konci Haly 2, v sektoru D. Sledujte kobercové směrovky.
Vyhrajte dřevěné hodiny na veletrhu FOR WOOD


Přijďte si zasoutěžit na stánek Nadace dřevo pro život na veletrhu FOR WOOD a vyhrajte dubové hodiny. Stačí vyplnit zábavný kvíz o dřevě a stylové hodiny, nebo jeden ze tří dřevěných kartáčků na zuby mohou být vaše. Na barevných roll-upech si také můžete prohlédnout nejlepší stavby z ankety Dřevěná stavba roku 2018 a ze studentské soutěže Stavby s vůní dřeva 2018. K dispozici vám bude i náš katalog staveb a stavebních firem zdarma. Těšíme se na vás!

Více o našich projektech najděte na www.DrevoProZivot.cz.NEMA Dřevostavby má za sebou nabitý rok!


Česká rodinná firma NEMA oslavila v září 2018 čtvrtstoletí od svého vzniku. A slavila ve velkém a hlavně – se svými fanoušky!

Od léta až do Silvestra probíhala na Facebooku Nemy velká soutěž, v níž celkem 25 výherců získalo ceny v celkové hodnotě 250 000 Kč včetně hlavní ceny – slevy 150 000 Kč na novou dřevostavbu NEMA. Že jste ji nevyhráli právě vy? Nevadí! NEMA Dřevostavby představila (jako další z narozeninových dárků) na přelomu roku nové webové stránky (www.nema.cz) a na nich katalog typových dřevostaveb navržených vlastními projektanty, kteří se při kreslení řídili zkušenostmi a přáními mnohých z vás – zákazníků společnosti. Vybrat si tak můžete již z více než 15 různých typů domů a nové stále přibývají. A právě na všechny tyto katalogové projekty se až do konce března 2019 vztahují výhody „akčních dřevostaveb“. To znamená, že v případě realizace domu bez projektových změn a v minimálním rozsahu dodávky „k dokončení“ máte ZDARMA kompletní projektovou dokumentaci a navíc vyřízení stavebního povolení nebo ohlášení. To je nejen výrazná úspora peněz, ale především času, který byste jinak strávili v kancelářích a na úřadech. To už stojí za úvahu, nemyslíte? Vyberte si svůj vysněný dům na www.nema.cz.ADMONTER - Rakouská manufaktura vyrábějící dřevěné podlahy a bio-desky


ADMONTER - Rakouská manufaktura vyrábějící dřevěné podlahy a bio-desky, představí na veletrhu FOR WOOD novinku v podobě akustických panelů s vrchním materiálem z dřevěné dýhy.Díky konstrukci z čistě přírodních materiálů a minimální síle materiálu je řada ACOUSTICs ideálním řešením pro sály, vstupní haly, zasedací místnosti, restaurace apod….

Proč se nám ve velkých prostorách a halách špatně pracuje a necítíme se tu úplně „jako doma“? Jednou z příčin je i šíření zvuku a zvuk, který nás obklopuje.

Po příjemný pocit, i požadovaný akustický útlum může být řešení akustický podhled ADMONTER ACOUSTICs.

POHLCOVÁNÍ ZVUKU
Doba dozvuku a pohlcování zvuku: Místnosti, kde je hladina zvuku lidským uchem vnímána jako příjemná, do značné míry závisejí na době dozvuku. Doba dozvuku je definována jako čas potřebný pro pokles zvukové hladiny o 60 dB po vypnutí zdroje. Prostřednictvím vhodně použitých tlumících materiálů může být prostorová akustika upravena podle potřeb dané místnosti.

TECHNICKÁ DATA – ADMONTER ACOUSTICS
• Označení CE podle EN 13964
• Profil: po obvodu drážkované s MDF drážkou pro kontinuální instalaci
• Vznětlivost podle EN 13501: D-s2, d0
• Zvuková absorpce EN 11654: A
• Vážený koeficient zvukové pohltivosti podle EN 11654: ᾳW 1,00
• Volná zvuková plocha: 17,5%
• plošná hmotnost: cca 4,4 kg/m2
• povrchováúprava: ryze přírodní nebo naolejovaná
• použitelný i na oblouky a ohyby
• Bez škodlivých látek a vdechnutelných vláken
• Paropropustný

Více na: www.admonter.euKonstrukční systém společnosti DOMY D.N.E.S.


Pro stavbu domu naše společnost používá stavební systém DNK. Celostěnové panely jsou vyráběny ve výrobním závodě v Třebíči. Jednotlivé konstrukce domu jsou difuzně otevřené. Dřevěný rám panelu je zhotoven z konstrukčního dřeva KVH a je opláštěn z exteriéru dřevovláknitou deskou STO s fasádním systémem. Z interiéru je panel uzavřen deskou OSB 4 a vyplněn foukanou celulózovou izolací. Veškeré instalace jsou vedeny v instalační předstěně, která umožní rozvody vody, elektřiny a kanalizace bez porušení vzduchotěsnosti domu.

Společnost DOMY DNES je ryze českou firmou založenou v roce 2005. Zrealizovala již 220 rodinných domů po celé České republice. Firma se zabývá výrobou a dodávkou kvalitních dřevostaveb. Na přání klienta jsou domy vyráběné na míru nebo podle katalogu společnosti.

Více na www.domy-dnes.czPod záštitou Asociace dodavatelů montovaných domů zazní v sobotu 9. února zajímavý doprovodný program


Sobotní doprovodný program veletrhu FOR WOOD, který organizuje Asociace dodavatelů montovaných domů, představí dřevostavby jako energeticky efektivní a ekologicky šetrné domy. Na jaká témata se můžete těšit? Program zahájí přednáška s názvem: ADMD - zorientujte se na trhu dřevostaveb. Dále budou představeny “Praktické příklady komfortního větrání s rekuperací tepla” nebo “Jak je možné začlenit komín do Dřevostavby”. Pro potenciální investory bude připravena přednáška na téma “Výstavba po roce 2020” a nebo “Komentované příklady dřevostaveb”.


Bližší informace naleznete na webu https://www.admd.cz/asociace-dodavatelu-montovanych-domu-admd-se-opet-ucastni-veletrhu-for-wood
Navrhování dřevostaveb moderními nástroji


Navrhnutím projektu dřevostavby v inteligentním software získáte výjimečný prostředek pro zkvalitnění a urychlení vaší práce. Pomocí software Dietrich's můžete automaticky vytvářet výrobní výkresy pro vaše dřevostavby, střechy, roubenky nebo i drobné stavby jako jsou pergoly a garážová stání a nejrůznější tesařské konstrukce. Rovněž jste schopni velmi rychle vytvořit přesnou cenovou kalkulaci v několika variantách, takže můžete pružně reagovat na potřeby a přání zákazníka. Vše je propojené se vším, takže pokud nastanou změny, máte během vteřiny novou variantu projektu bez sebemenších chyb a námahy. A dokonce i víte hmotnost dodávaného materiálu, díky čemuž se velmi snadno a efektivně organizuje doprava. Zadávání a práce s  programem Dietrich's je velmi intuitivní, protože vychází z tradičních postupů a praktických znalostí tesařských mistrů.

Více na www.dietrichs.cz

Domy Martinice


Kvalitní bydlení, ve kterém se budete Vy a Vaše rodina cítit dobře, je jedna z nejdůležitějších věcí v životě. My Vám takové bydlení rádi navrhneme a postavíme, přesně podle Vašeho přání.

Více na www.pilamartinice.cz

O nejlepších dřevostavbách se rozhodne na Apolenu


Podle pranostiky prý svatá Apolena čítá dřevo na polena. Necháme se překvapit, zda bude v sobotu 9. února, na kdy připadá její svátek, opravdová zima. Snad ale nezabrání účastníkům ankety Dřevostavba roku, kterou od roku 2013 pořádají časopisy DŘEVO&stavby a sruby&roubenky, zastavit se na veletrhu FOR WOOD 2019 v Praze-Letňanech a převzít si ceny. Moderátor Aleš Cibulka představí již tradičně kromě všech dřevostaveb nominovaných do soutěže také ceny, které si odnesou jak soutěžící, tedy autoři oceněných dřevostaveb, tak účastníci ankety, kteří o ocenění rozhodovali. Hlavní výhrou je set vestavných spotřebičů MORA, hraje se však například i o keramické obklady RAKO, podlahovou myčku Kärcher nebo zahraniční pobyt od firmy Admonter.


O nejlepších dřevostavbách se bude rozhodovat ve dvou kategoriích – moderní dřevostavby a dřevostavby z masivního dřeva. Povede se moderátorovi rozproudit zábavu podobně, jako v loňském roce? Jakou originální báseň si pro letošní rok připravil výtvarník Martin Patřičný? Čí firma se letos objeví na jeho putovní dřevěné knihovně? Přijďte se podívat – slavnostní vyhlášení výsledků ankety Dřevostavba roku 2018 proběhne v sobotu 9. února od 14 hodin v hale číslo 2.


Partnerem ankety je společnost ABF, a.s., veletrh FOR WOOD.


Více na www.drevostavbaroku.cz

Ještě větší FOR PASIV a FOR WOOD 2019


Sedmý veletrh nízkoenergetických, pasivních a nulových staveb FOR PASIV, který proběhne v PVA EXPO PRAHA ve dnech 7. až 9. února 2019 v souběhu s veletrhem FOR WOOD zaměřeným na dřevěné stavby, konstrukce a materiály, bude největší ve své historii. Organizátoři akce podali pomocnou ruku vystavovatelům zrušených veletrhů Moderní vytápění a Dřevostavby a rozšířili kapacity pro jejich prezentaci v pražských Letňanech.

Vystavovatelé, kteří přišli o možnost své produkty a projekty vystavovat v únoru na holešovickém výstavišti, dostali šanci prezentace v rámci FOR PASIV a FOR WOOD. Kvůli navýšení počtu vystavovatelů bude navíc otevřena i Hala 5 v areálu PVA EXPO PRAHA a čistá výstavní plocha vzroste o dalších 1600 m2. Ve dnech
7. až 9. února se tak představí svého druhu nejkomplexnější přehlídka nízkoenergetických, pasivních a nulových zděných i dřevěných staveb, konstrukcí a materiálů.

V rámci doprovodného programu se návštěvníci setkají s odborníky, navštíví poradenské centrum FOR PASIV v Hale 2, které vznikne ve spolupráci s Centrem pasivního domu – odborným partnerem veletrhu, a pomůže například s představami a plány na stavbu či rekonstrukci úsporného a zdravého bydlení. Poradenské centrum bude i součástí veletrhu FOR WOOD. Centrum s architekty a projektanty poslouží jako odborná pomoc návštěvníkům s jejich projekty i plány pro bydlení. Vítěze najde soutěž Pasivní dům 2018 a zájemci si mohou vyslechnout příběhy pasivních domů v rámci přednášek. Od pátku do soboty bude probíhat Soutěžní přehlídka stavebních řemesel SUSO a akce Řemeslo dětem, kde si děti mohou vyzkoušet stavební řemesla.

Velkým lákadlem je pro návštěvníky i možnost osobně se setkat a pohovořit si s odborníky na trhu v oborech přípravy a realizace úsporných domů, zděných staveb a dřevostaveb, s výrobci vhodných stavebních materiálů, technického zajištění, financování a dotací. K dispozici budou profesionálové z podniků jako Státní fond životního prostředí ČR, G SERVIS CZ, Projekty Domů, Atrea, Jablotron Living Technology, Fenix, Regulus, DOMY D.N.E.S., DOMESI, OK PYRUS, HAAS FERTIGBAU atd.

Více informací na portálech www.forpasiv.cz a www.for-wood.cz.Ročenka PASIVNÍ domy 2019 pro návštěvníky veletrhu FOR PASIV 2019 exkluzivně ZDARMA
Renovace a údržba dřevěných a elastických podlah


Máte znečištěné, opotřebované, flekaté dřevěné podlahy nebo elastické podlahy jako je PVC, linoleum, vinyl, guma? Máme řešení! Renovací podlahové krytiny změníte její nudný vzhled a vaše podlaha bude opět vypadat jako nová.

Lakované a olejované dřevěné podlahy. Jak je udržet dlouho krásné? Pro běžný úklid stačí jen běžné vytírání mopem a vhodným čistícím prostředkem, který je specificky určený pro daný typ podlahy. Pokud podlaha časem dosáhne matného vzhledu, tak ji stačí jen oživit leštěnkou či polišem. Ten dodá podlahovině lesk a prodlouží její životnost. Pokud však nacházíte na podlaze škrábance, fleky, různorodá znečištění, Bona Hloubkové čištění podlah je profesionální způsob, jak podlahy vrátit zpět do života. Vaše podlahy budou opět vypadat jako nové. V případě, že se rozhodnete o renovaci, pak lze provést i výraznou přeměnu vzhledu podlahové krytiny. Světlý vzhled dřevěné podlahy můžeme změnit na tmavý a naopak. Podlaha může získat unikátní vzhled pomocí technik kartáčování. Volba je na vás. Vyčištěním a přelakováním podlahové krytiny si podlaha získá nový vzhled.

Elastickým podlahám, jako je PVC, vinyl, linoleum, guma lze vdechnout zcela nový design. Nabízíme širokou paletu barevných možností pomocí vzorníku RAL a NSC barev. Úplně nový barevný design podlahy můžeme oživit drobnými dekory či navigačními prvky, obrázky apod. Opotřebované podlahy není zapotřebí nahrazovat novou podlahovou krytinou, ale pouze je zrenovovat, a to za zlomek času oproti její výměně.

Renovace jak dřevěných, tak elastických podlah je bezprašná, takže se nemusíte obávat velkého úklidu po skončení prací. Údržba podlahy po renovaci je velmi snadná.

Čisticí prostředky specificky určené pro daný typ podlahové krytiny vyčistí podlahu a leštěnky po určité době dodají podlahám dlouhotrvající lesk. Při dodržení správných pravidel údržby v kombinaci s kvalitními čisticími prostředky Bona máte jistotu, že vaše podlahy budou dlouho krásné.


www.renovujeme-podlahy.com
Archetyp tradičního venkovského domu


Prorazit zeď projektové recyklace a vyniknout v segmentu typových domů je skoro nemožné. O to větší zájem vzbudí každý, kdo se o nějaký ten prémiový kousek pokusí. Upřímně – kdo by také chtěl stavět na kompromisech, které mohou ztěžovat každodenní existenci. Majitel tohoto domu vsadil na integrovaný přístup k návrhu budov, který poskytuje obyvatelům tepelnou pohodu, nízké účty a vynikající kvalitu vnitřního vzduchu jakož i vizuální a akustické pohodlí. Spolu s přísnými regulativy památkové zóny tak vyrostla „typovka“, která ostře kontrastuje s příběhovou omáčkou většiny typizovaných domů.


Technické parametry

Typ domu - pasivní dotace: E.ON 200 000 Kč, Nová zelená úsporám 485 000 Kč

Zastavěná plocha: 141 m2

Užitná plocha: 220 m2

Konstrukční systém: sendvičový panel Goopan DIFU – difuzně otevřený, varianta PASIV

Okna: plasto-hliníková Internorm se zasklením I-tec, stínění fóliemi SunTop

Teplo: sálavé stropní a podlahové – elektrické topné folie HEATFLOW

Větrání: větrací jednotka Soler&Palau IDEO 325 Ecowatt s rekuperací tepla, max. účinnost 94 %

Součinitel prostupu tepla stěnou: U = 0,11 W/m2K, roční náklady na energie: 24 668 Kč (vše v domě je na elektřinu),Projekt a realizace: GOOPAN BUILDING s.r.o., www.goopan.cz

Číslo expozice na veletrhu FOR WOOD: 5A15


Přehled renomovaných dodavatelů dřevostaveb pro všechny návštěvníky veletrhu FOR WOOD 2019 ZDARMA


Každý, kdo se chystá stavět dřevostavbu v ročence najde nejen přehledné informace o stavebních firmách (jejich historii, počty realizací, kontakty, konstrukční systém), ale i ukázky jejich realizací, projektů dřevostaveb a vzorové (referenční) domy. Adresář tak zároveň slouží jako katalog dřevostaveb, z něhož si svou vysněnou dřevostavbu vybere určitě každý.

Nevíte si rady s kým stavět dřevostavbu? Jsou pro Vás dřevostavby novým oborem a těžko se orientujete v technologiích dřevostaveb? Je pro Vás těžké vybrat tu správnou? I na tyto odpovědi Vám Adresář podá odpovědi ve své úvodní edukační části.

Přijďte si pro Adresář výrobců a dodavatelů dřevostaveb 2019 na veletrh FOR WOOD 2019, dostanete ho ZDARMA na stánku časopisu DŘEVO&stavby/sruby&roubenky číslo 2D03.

Bližší info o Adresáři najdete zde: https://www.drevoastavby.cz/tistene-casopisy/specialni-vydani/adresar-vyrobcu  ESTAV.cz
ESTAV.cz Transsibiřská magistrála: Chladná dáma s pohnutou minulostí V malém bytě mají vše, co potřebují. I kancelář k podnikání Inovace od KORADO: univerzální otopné těleso RADIK VKM8 V nemocnici Náchod je hotová hrubá stavba obou pavilonů Baumit zve na výstavu Země živitelka 2019 Vypínače RETRO odolají i vyššímu proudovému zatížení!
Plán výstaviště

Závěrečná zpráva 2019

Facebook
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje