FOR WOOD
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany

"Vlhkost v domě, nic pro mě!"


Co je systém MoistureGuard?
Jedná se o inovativní technologii, první svého druhu, která kontinuálně sleduje vlhkost přímo ve stavební struktuře objektu. MoistureGuard dokáže odhalit jak skryté, tak i mikro úniky vody a touto funkcí dokáže zabránit vážným následkům na objektu. Stejně jako každý sebe kvalitnější složitější výrobek, jako je auto nebo počítač, občas se něco zkrátka pokazí – někdy méně, někdy více. Přesně tak to je i s problémem vlhkosti a úniku vody v domě. V průběhu životního cyklu domu se mu nevyhnou ani mikro úniky vody, které nejsou postřehnutelné, přesto kumulují velké množství vody během času, nebo větší nehody s únikem vody z vodovodního řadu. A tak není nasnadě otázka JESTLI, ale KDY. Neboť dříve nebo později přesně k těmto problémům začne docházet. Bohužel jsou tyto problémy objeveny teprve po rozsáhlejších sekundárních škodách jako promáčení, zdraví ohrožující plísně, či narušení statiky domu.

Co systém MoistureGuard může nabídnout?
Systém MoistureGuard je tvořen sítí specializovaných senzorů zabudovaných do vnitřní konstrukce ve zranitelných místech domu. Signály z této sítě vyhodnocuje centrální jednotka, a ta pomocí externí umělé inteligence vyhodnocuje, zda je registrovaná vlhkost začátkem problému či ne a kde se nachází. Zároveň je systém schopen vyhodnotit záplavové situace v koupelnách a automaticky zavře hlavní přívody vody.

MoistureGuard vše hlásí buď aktuálně na Váš mobil nebo posílá pravidelnou zprávu o vývoji vlhkosti v domě. MoistureGuard fakticky nabízí inteligentní informace potřebné pro Vaši včasnou reakci, a tudíž Vám přináší klid a chrání jak Vaše zdraví, tak i investice. Jak systém funguje? Prvním krokem je nastudování stavebních plánů Vašeho domu (prohlídka objektu) týmem MoistureGuard, vytipování míst, která mohou být nejvíce vystavena vlhkosti a poté návrh, kam by měly být umístěny senzory, protože právě tato místa jsou strategická a jsou vyhodnocena jako nejvíce postižitelná.

Následně tým MoistureGuard vyhotoví systém podle Vašich potřeb, a zašle je Vašemu stavbyvedoucímu či elektrikáři, který provede instalaci. Další možností je objednat instalaci přímo od MoistureGuard. Po instalaci senzorů již hardware funguje bez potřeby kontroly. Samotný hardware je bezúdržbový monitorovací systém a funguje v nepřetržitém provozu. Senzory rozmístěné v objektu okamžitě upozorňují na zvýšenou vlhkost i na havárii, a to během několika málo vteřin. Se systémem MoistureGuard lze kontinuálně sledovat vlhkost ve sklepních prostorách před uvažovanou rekonstrukcí, aby se tak zvolila nejvhodnější technologie. Další využití je například při rekonstrukci fasád, aby bylo garantováno dodržení norem vlhkosti.

Více na www.moistureguard.cz 


Více
  ESTAV.cz
ESTAV.cz Přehled: v jaké podobě míří nový stavební zákon do Senátu? Tipy na poctivé renovační nátěry Rust-Oleum Spor o pád Trojské lávky pokračuje. ČKAIT případ bedlivě sleduje jako možný precedens H & B delta: Lehké obvodové pláště a příslušenství. Přehledně v katalogu Výměníková stanice pro vytápění domu či bytu. Jak je veliká a kdo se o ní stará? Jak probíhá výměna střešní krytiny?
Facebook