FOR WOOD
Odebírat novinky
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany

Výhody bydlení v dřevostavbě


Výhody bydlení v dřevostavbě

Dřevostaveb se u nás staví stále více a většina z nás o nich už někdy slyšela. Víte, jaké jsou všechny jejich výhody? Přečte si článek a blýskněte se před svými známými tím, co vše o této moderní technologii stavění víte.

 

 

1. VÝHODA - SOUSEDI MAJÍ DO VEČERA NOVÉ SOUSEDY

Výstavba dřevostaveb je velmi rychlá. Záleží však samozřejmě na druhu konstrukce domu. V současné době nejčastěji realizované dřevostavby (sendvičová neboli sloupková konstrukce dřevostavby, případně dřevostavby z CLT) vyrostou na základové desce během jednoho dne a jsou dokončené přibližně za 3 měsíce (stavba na klíč cca 100 m2). Tuto rychlost umožňuje precizní příprava samotné stavby (často i stěnových panelů mimo staveniště) a také suchý proces výstavby domu.
Takže než se sousedi rozkoukají, Vy už můžete bydlet ve vlastním.

 

2. VÝHODA - VÍCE MÍSTA PRO VAŠI RODINU

Moderní dřevostavby mají výrazně tenčí obvodové stěny a příčky v porovnání se zděným domem o stejné zastavěné ploše a srovnatelných tepelně technických parametrech. Tento prostor navíc tak můžeme využít k jiným účelům. Například v domě o zastavěné ploše 100 m2 vykazuje dřevostavba větší obytnou plochou přibližně o 3–5 m2. Dá se tedy říci, že u domu o této zastavěné ploše má dřevostavba o jednu např. technickou místnost a nebo šatnu navíc.

 

3. VÝHODA - UDRŽITELNÉ MATERIÁLY VE VAŠÍ STAVBĚ

Jako hlavní nosný prvek stavby je použito dřevo, trvale obnovitelný materiál. Díky tomu je dřevostavba ekologičtější než výstavba jinou technologií.
Při výstavbě domu se spotřebuje mnohem méně neobnovitelného materiálu a díky tomu se vyrobí méně emisí CO2. Správně navržená a dobře postavená dřevostavba je po skončení životního cyklu jednoduše odstranitelná a potřebná energie na její odstranění či obnovu výrazně nižší než u klasických staveb. Navíc dřevo i většina dalších materiálů se dá použít znovu, nebo efektivně zlikvidovat.

 

4. VÝHODA - ÚSPORNĚJŠÍ PŘI VYTÁPĚNÍ

Typickou vlastností dřevostaveb je jejich nízká tepelně akumulační schopnost. Té lze využít ve prospěch těchto staveb. Okamžité tepelné ztráty jsou velmi nízké (díky použitým izolacím) a nízká je i spotřeba energie pro vyhřátí stavby - protože se minimum tepla akumuluje do stěn. Výrazně se zkracuje doba na dosažení tepelné pohody bydlení, což při stabilním obývání domu rozhodně oceníte.
Teplota v místnostech v zimním období je díky teplejšímu povrchu okolních stěn pocitově velmi příjemná už při dosažení nižší teploty v interiéru a to až o 2 stupně. Tím je možné k udržení teplotního komfortu v místnosti vytápět celkově na nižší teplotu, a tak výrazně spořit.

 

5. VÝHODA - VŠE PEČLIVĚ NAPLÁNOVÁNO

Dřevostavby jsou vyráběny moderní technologií, což obnáší velmi přesný plán výroby. Takže se na stavbách stává jen velmi výjimečně, že by chyběl nějaký materiál, který by zbrzdil výstavbu. Díky tomu přesně víte, kdy se budete moci stěhovat, ale také kolik přesně Vás dům bude stát.

 


Více
Plán výstaviště

Závěrečná zpráva 2024

Facebook