FOR WOOD
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany

Dej si do kalendáře již nyní Den otevřených dřevostaveb 2020


ADMD zve na 7. ročník akce Den otevřených dřevostaveb, který se bude konat v sobotu 10. 10. 2020 zdarma po celé ČR.

V rámci akce Den otevřených dřevostaveb si mohou návštěvníci po celé České republice prohlédnout rozestavěné i dokončené dřevostavby a výrobní závody členů ADMD, kterými jsou stavební firmy s certifikátem Dokument národní kvality. Ten zaručuje vysokou kvalitu staveb od těchto firem.

Navštivte dřevostavby nejen ve Vašem okolí! Můžete se přesvědčit o kvalitní a pečlivé práci certifikovaných dřevostavitelů, získat důležité technické informace a také načerpat inspiraci při výběru svého nového domu.

Domy budou ZDARMA zpřístupněny v sobotu 10. 10. 2020 od 10:00 do 17:00 za přítomnosti odborníků z realizačních firem. Ti budou připraveni zodpovědět veškeré vaše dotazy týkající se dřevostaveb.

Sledujte facebookovou událost ZDE, kde najdete nejaktuálnější informace a představení všech staveb. Každoročně lze navštívit okolo 40 staveb po celé ČR. Kompletní seznam návštěvních míst bude zveřejněn 22. 9. 2020 na webu www.DenDrevostaveb.cz.

Co o minulém ročníku řekla jedna z návštěvnic akce, paní Lucie?
Dřevostavbu bychom si rádi pořídili zejména z důvodu rychlé výstavby a také se mi líbí pocit bydlení ve dřevě i přesto že v těchto nových domech není konstrukce domu přímo vidět. Také mám pocit, že tyto domy jsou ekologičtější než běžné z cihel. Zatím jsem ale v počátku hledání informací a tak je velmi příjemné, že se můžeme podívat, jak se dřevostavby staví.”

Přijďte se i Vy nechat inspirovat moderními dřevostavbami a podívat se, jak vznikají pod vedením nejkvalitnějších firem v České republice. Akce probíhá za podpory členů ADMD.

Ing. Lenka Trandová
ředitelka ADMD

 Každý 7. rodinný dům v Česku je ze dřeva!


V roce 2019 zaznamenalo celé stavebnictví mírný útlum oproti předchozím rokům, kdy docházelo každoročně k nárůstu výstavby. Nicméně, když se podíváme na konkrétní čísla, jsme nyní s výstavbou 18 390 rodinných domů za rok 2019 téměř na stejné hodnotě, jako tomu bylo v roce 2008 a to 18 930.

Klesá však užitná plocha rodinných domů a to z 138,8 m2 na 133,8 m2 tedy o 5 m2 na jednom rodinném domě. To může být dáno rostoucí cenou pozemků a stavebních materiálů.

Co se týká statistik dřevostaveb, tak ty v roce 2019 zaznamenaly mírný pokles o 196 rodinných domů. Celkem bylo tedy v roce 2019 postaveno 2749 dřevostaveb rodinných domů. Dřevostavby se v minulém roce stavěly téměř v 15 % výstavby rodinných domů, což znamená, že každý 7. dům byl konstruován jako dřevostavba.

V
bytové výstavbě však došlo k nárůstu ze 3 na 9 staveb. Což vnímám velmi pozitivně nejen proto, že se dřevostavby dostávají více do povědomí veřejnosti, ale také proto, že se zde uplatní jejich velký potenciál, a tím je rychlost výstavby a také udržitelný způsob stavění. Když jsme u těch bytových domů, věděli jste, že jen kousek za našimi hranicemi (ve Vídni), se nyní dokončuje nejvyšší budova ze dřeva, která má 24 podlaží?

V ADMD sdružujeme ty nejlepší výrobce dřevostaveb v České republice a v současné době máme 23 prověřených firem, které realizují dřevostavby. Zde bych ráda uvedla, že dle statistik našich členů jsme v roce 2019 zaznamenali nárůst výstavby rodinných domů a to téměř o 5 % oproti roku 2018. Což je oproti mírnému poklesu celostátních statistik velmi pozitivní a jsem ráda, že členové ADMD se zasluhují o rozvoj tohoto segmentu stavebnictví.Ale vraťme se zase k celkovým statistikám. Když se podíváme na konkrétní podíl výstavby dřevostaveb v jednotlivých technologiích, vidíme, že největší část výstavby dřevostaveb tvoří lehký rámový skelet a to 84 %. Ten lze rozdělit na staveništní a panelovou montáž. V menší míře jsou v dřevostavbách zastoupeny pak sruby a roubenky z 8 % a panely z masivního dřeva 4 %. V těch je ale do budoucna velký potenciál, co se týká zejména výstavby bytových domů. Obor dřevostaveb je v rámci stavebnictví velmi specifický a to zejména velmi přesnou a precizní přípravou stavby. Díky této přípravě je pak výstavba přímo na stavbě velmi rychlá.Věřím, že díky současné koronavirové krizi nebudou statistiky za rok 2020 ve stavebnictví dále příliš stagnovat a věřím, že zájem investorů bude čím dál více zaměřen na kvalitní, udržitelné a pečlivé stavebnictví, jaké jim segment dřevostaveb nabízí.

Ing. Lenka Trandová
ředitelka ADMDTo tady ještě nebylo! Kulturní léto na výstavišti PVA EXPO PRAHA
V letošním roce ADMD slaví 20 let od svého založení


ADMD – Asociaci dodavatelů montovaných domů slaví v letošním roce 20 let od svého založení. Jak se vyvíjel trh s dřevostavbami a jaké milníky ADMD za tyto roky provázely? Pojďme se na to podívat.

Jak to vlastně celé začalo?

V roce 2000 se sešlo několik zástupců dřevostavbařských firem, kteří měli chuť tento obor zlepšit a to jak po stránce kvality provedení dřevostaveb v ČR, tak i informovanosti veřejnosti o tomto typu konstrukce.

Proto se rozhodli založit asociaci. Zakládající firmy, které jsou dodnes členy ADMD jsou spol. A T R I U M s.r.o., Haas Fertigbau Chanovice a Avanta Systeme.

V roce 2006 ve spolupráci s Výzkumným ústavem dřevařským Praha vznikla certifikace Dokument národní kvality. Tato certifikace kontroluje jak návrh konstrukce, tak i samotné provedení domu na stavbě, aby byly dodrženy všechny důležité postupy při realizaci dřevostavby. Podle této certifikace se dodnes ověřují všechny členské firmy v ADMD a to nejen při vstupu do asociace, ale pravidelně každý rok. Certifikace samotná samozřejmě reflektuje vývoj celého stavebnictví a pravidelně dochází k její aktualizaci. Členové ADMD postavili za uplynulých 19 let téměř 10 000 kvalitních dřevostaveb. V současné době pod rukama jejich řemeslníků vyrostou přibližně 2 kvalitní domy každý pracovní den.

ADMD od roku 2010 začala vydávat pravidelně Bulletin, který se i v současné době dostává k návštěvníkům stavebních veletrhů a je k dispozici také elektronicky na webu ADMD.

V roce 2012 se díky spolupráci s Českou spořitelnou podařilo vytvořit produkt Hypotéka na dřevo, který je stále možné využít. Toto byl ve své době zlomový krok pro financování dřevostaveb hypotékami, protože dřevostavby se staví rychleji a uvolňování hypoték po dostavění 1m stěny bylo poměrně náročné, jelikož dřevostavba díky své rychlosti stojí do několika dnů pod střechou.

V roce 2013 byl zvolen první uvolněný předseda ADMD pan Ing. Vratislav Blaha CSc. a ADMD tak měla větší prostor ke svému růstu.

V tomto roce byla také přijata do Evropského svazu dřevostaveb (EFV) a dokonce v roce 2015 uspořádala zasedání tohoto svazu v České republice.

V roce 2014 se členové ADMD shodli na zavedení Etického kodexu protože věří, že je to ta správná cesta k úspěšné budoucnosti.

Cílem kodexu je, aby členové ADMD působili na trhu vůči svým zákazníkům, obchodním partnerům i vůči sobě navzájem s respektem, seriózně a na vysoké úrovni podnikatelské kultury a přispívali tak nejenom k dobrému jménu dřevostaveb v České republice, ale hlavně ke spokojenosti zákazníků.

Od roku 2014 ADMD pořádá každoročně akci Den otevřených dřevostaveb, při které mohou lidé navštívit rozestavěné i dokončené dřevostavby a případně i některé výrobní závody. Pocítí tak kvalitu dřevostaveb na vlastní kůži. V letošním roce se bude akce Den otevřených dřevostaveb konat 10. 10. 2020 a bližší informace najdete na webu ADMD a nebo www.DenDrevostaveb.cz.

V roce 2015 se ADMD zaměřila ještě více na spokojenost zákazníka. Začali jsme sdružovat prověřené stavební dozory pro dřevostavby a také zavedli úřad Ombudsmana ADMD.

I přes veškerou snahu vyrobit a smontovat novou dřevostavbu v maximální kvalitě, může totiž nastat situace, kdy objednatel není s vybranou stavební firmou spokojen a některé výkony (mnohdy neúspěšně) reklamuje.

V těchto případech nabízí ADMD oběma smluvním stranám možnost využít tohoto smírčího orgánu pro dřevostavby, jehož smyslem a úkolem je obnovit přerušenou komunikaci a stížnost, resp. reklamaci objednatele, objektivně posoudit a navrhnout oběma stranám vyřešení jejich sporu smírčím způsobem.

V roce 2019 ADMD změnila svoji organizační strukturu a z řad členů zvolila předsedu Výkonné rady ADMD Ing. Michala Šopíka. Nově vznikla funkce ředitel ADMD, do které byla výkonnou radou jmenována Ing. Lenka Trandová. ADMD se také zaměřila na posílení spolupráce mezi členy díky akci Kulatý stůl techniků ADMD, kde mohou firmy diskutovat správnost řešení konstrukčních detailů a posunout tak dřevostavby na vyšší úroveň.

Oslavy 20 let od založení ADMD zahájili členové a partneři v lednu prvním dvoudenním zasedáním Valné hromady ADMD, na kterém se setkali i s další významnými hosty spolupracujícími s asociací. ZDE se můžete podívat na video, kde se dozvíte co přejí členové a partneři ADMD naší asociaci k narozeninám.

Dovolte mi na závěr poděkovat všem předsedům, kteří ADMD vedli, všem členů výkonné rady, kteří se pravidelně schází a pracují na činnosti ADMD, také všem členů a partnerů ADMD, kteří přispívají k prosazování kvality dřevostaveb a v neposlední řadě také všem uživatelům dřevostaveb, kteří vložili důvěru do našich firem a pomáhají nám tak šířit pozitivní povědomí o kvalitních dřevostavbách v České republice.

Za sebe bych ráda popřála ADMD hlavně aktivní členy a spoustu dalších spokojených uživatelů dřevostaveb do budoucna.

Ing. Lenka Trandová
ředitelka ADMD

 VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA – INSPIRACE OD ADMONTERU


Využijte čas a z domova a jedním klikem můžete „navštívit“ virtuální prohlídkou nejnovějšího showroomu rakouského výrobce dřevěných podlah, schodů, dveří, nábytku a akustických obkladů – značky ADMONTER. Získejte velkou dávku inspirace pro Váš domov. Najdete zde spoustu zajímavých kombinací přírodních materiálů a barevných prvků. Celému prostoru vévodí pohodová, přesto noblesní atmosféra, která je typická pro moderní i tradiční rakouské interiéry. Spodní část showroomu je vtvořen pokoj ve stylu exklusivních hotelů a to včetně koupelny a sauny. Na protější straně se pak přesunete spíše do kuchyně, nebo kavárny. Díky virtuální prohlídce 360st. se nezapomeňte podívat dívat třeba i na strop, kde je použitý akustický panel, který aktivně snižuje míru hluku a působí právě na atmosféru a pohodu. Veškeré produkty jsou ekologicky vyráběné právě přímo v ADMONTU, region Steiermark, se zárukou 30let.

https://www.admonter.eu/en/home/

https://my.matterport.com/show/?m=jNrbeMx5V2JNové vydání časopisu DŘEVO&stavby 2/2020 je plné architektonicky zajímavých dřevostaveb!


V posledním březnovém týdnu vychází časopis DŘEVO&stavby 2/2020, v němž najdete řadu inspirativních a architektonicky zajímavých dřevostaveb – prohlédnete si dům jako klenot zahrady, dřevostavbu z lehkého dřevěného skeletu, která stojí na místě bývalé chaty a jejíž každá místnost je spojená s nádhernou přilehlou zahradou. Pozveme vás i do dvojdomu v horách či vily nad lomem. Všechny dřevostavby, které jsme navštívili, vás ohromí i svým výjimečným interiérem. Tomu se věnujeme i v další díle samostatného seriálu o interiérech Jak zařídit útulný interiér. Možná plánujete renovaci kuchyně, pak je tu pro vás téma Úsporná modernizace kuchyně. Za pozornost stojí rozhovor s lesním hospodářem Alešem Erberem o trvale udržitelném přístupu k lesům a o nedostatku dřeva nejen v naší zemi a co to může znamenat pro stavění domů na bázi dřeva do budoucna. Všude přítomný prach má na naše zdraví velký vliv. Víte jaký? Dozvíte se v článku právě na toto téma. Pro technicky zaměřené čtenáře a stavebníky máme připraveny čtyři názory odborníků na provětrávanou fasádu. Pokud vážně plánujete stavět dřevostavbu, pak si přečtěte, jakým chybám se vyvarovat při výběru pozemku nebo článek o konstrukčních systémech dřevostaveb. Jestli už stavíte, třeba vám pomůže přehled tepelných izolací pro panelové dřevostavby. Váháte, zda budete stavět dřevostavbu nebo zděný dům? Pak si přečtěte dvě návštěvy po letech – jak se bydlí v dřevostavbě a rozhodli by se pro ni majitelé znovu? Ve vydání nechybí ani výběr projektů, které si můžete nechat postavit některým z ověřených dodavatelů dřevostaveb či kontakty na renomované stavební firmy.

Online ochutnávku nového vydání najdete zde:
https://www.drevoastavby.cz/casopis-drevo-a-stavby/aktualni-cislo/products/19-koupit-aktualni-cislo-drevoastavby


 Úspěšnou premiéru souběhu FOR PASIV, FOR WOOD a FOR THERM navštívilo přes 25 tisíc lidí
JAK JSME POTKALI MINISTRA A SOUTĚŽILI O DŘEVĚNÉ PONOŽKY


V únoru se v pražských Letňanech konal veletrh FOR WOOD 2020. Největší veletrh zaměřený na dřevěné stavění v ČR, na kterém jsme strávily (ano, opravdu jsme tam byly samé ženy) tři krásné dny. Ve zkratce by se ty 3 dny daly popsat jako 2 750 rozdaných katalogů Dřevěné stavby roku 2019, 612 vyplněných kvízů o dřevě, 225 anketních lístků o nejlepší dřevěnou zajímavost, nespočet úsměvů a jedno nečekaně milé setkání s panem ministrem. Zajímá vás víc? Čtěte dál!

Letošní veletrh se povedl. Už první den jsme zjistily, že musíme dotisknout kvízy a ankety, protože návštěvnost našeho stánku předčila naše očekávání. Lidé se o dřevo a dřevěné stavby upřímně zajímali, brali si katalogy, letáky, soutěžili o dřevěné ceny. Dřevorádi (registrovaní podporovatelé projektu Dřevo je cesta), kteří za námi přišli a prokázali se heslem Jsem dřevorád, u nás zdarma ochutnali lahodný smrkový sirupu. Zkrátka jsme se během těch tří dnů nezastavily. Ale co víc si přát než zájem návštěvníků o činnost naší nadace.

Na stánku se dokonce zastavil i ministr životního prostředí. Při procházce veletrhem ho zaujaly roll-upy Dřevěné stavby roku. Daly jsme se s ním proto do řeči a kromě dřevěných staveb, které pan ministr podporuje již několik let svou záštitou, jsme mu také ukázaly dřevěné zajímavosti. Odnesl si od nás na památku naši tesařskou trojhrannou tužku. Snad se mu s ní pěkně píše.Pro návštěvníky veletrhu jsme si připravily dvě soutěže, ve kterých mohli vyhrát naše nadační dubové hodiny, dřevěnou mísu od Jakubovy dílny, dřevěné ponožky od Lesů ČR, s.p. a dřevěný sáček od Biocel Lenzing a.s. Lidé byli z netradičních dřevěných výher nadšení a s elánem zodpovídali naše zvídavé otázky. 


10 OTÁZEK A JEDNA ODPOVĚĎ: CHCEME VÍCE DŘEVA DO ŽIVOTA

612 odvážných vyplnilo náš nový kvíz o dřevěném stavění. 10 otázek, které vytvořily jednoduchou tajenku: Chceme více dřeva do života. Nejvíce správných odpovědí v kvízu jsme napočítaly u otázky: Který dům s totožným půdorysem o ploše 50 m2 bude mít uvnitř více prostoru? Dřevěný, nebo zděný? Správnou odpověď, dřevěný dům, zvolilo 97 % respondentů. 95 % lidí pak správně určilo, že dřevostavby se nejčastěji staví ze smrkového dřeva. Druhou možnost – buk – volili ti, kteří nedůvěřovali měkkému smrkovému dřevu.Nejtěžší otázkou se ukázal být dotaz na poměr sazenic zasazených v roce 2019 v českých lesích. Jen 60 % dotázaných vědělo, že se více sází listnaté stromy než jehličnaté. Stejně složitou otázkou byl i dotaz na rychlost, s jakou v českých lesích přiroste dříví potřebné na stavbu průměrného rodinného domu ze dřeva. Správná odpověď – 2 minuty – přišla 40 % až neskutečně krátká.

Návštěvníci také hlasovali o nejzajímavější dřevěný předmět. Nejvíc se líbily zelené ponožky z viskózy z českého buku, hrneček z lipového dřeva a bambusový kartáček na zuby. Své fanoušky si získaly i dřevěná hračka, sáček z dřevěné viskózy, CLT panel alias „dřevěná cihla“, háček vytištěný na 3D tiskárně z mixu 80 % dřevěné drtě a plastu, stojánek na mobil a míč z trvdého papíru. Do hlasování se zapojilo 225 návštěvníků veletrhu a pro vítězné dřevěné ponožky hlasovalo 59 z nich. Na veletrhu se také představily studentské návrhy staveb ze soutěže Stavby s vůní dřeva. Návštěvníci si je mohli prohlédnout v krásných smrkových rámech vyrobených naším šikovným kolegou.

 

 Puidukoda CZ získala ocenění TOP EXPO


Ocenění TOP EXPO za jednu ze tří nejlepších výstavních expozic na veletrhu FOR WOOD 2020 v Praze získala firma Puidukoda CZ s.r.o. za stánek propagující novou značku WOODMOOD. Tato značka reprezentuje povrchově upravené dřevěné obklady, které přináší jejím uživatelům přidanou hodnotu ve vnímání dřeva. Značce WOODMOOD jde totiž již podle názvu o to, aby použité materiály, jejich povrchová úprava a kombinace barevných odstínů působila na lidskou psychiku. Aby WOODMOOD vyvolávaly požadovanou atmosféru místa, náladu, pocity. Více na www.wood-mood.czDřevostavba roku 2019 – vítězná dřevostavba byla vyhlášena


Čtenářská anketa Dřevostavba roku časopisů DŘEVO&stavby a sruby&roubenky je každoročním kláním dřevostaveb publikovaných jako redakční návštěvy ve zmíněných časopisech. Během celého roku pak všechny tyto dřevostavby soutěží o přízeň hlasujících na webu drevoastavby.cz v sekci dřevostavba roku. Kdo je tedy letošním vítězem?

Dřevostavba roku 2019 vyhlášena na veletrhu FOR WOOD
V sobotu 8.2.2020 proběhlo vyhlášení vítězů ankety Dřevostavba roku 2019v rámci veletrhu FOR WOOD 2020, který je každoročním partnerem ankety. Moderování se jako každý rok ujal zkušený profesionál Aleš Cibulka. V celoroční anketě tentokrát soutěžilo celkem 40 dřevostaveb. Uděleny byly ceny:

Absolutní vítěz ankety

Vítěz kategorie MONTOVANÉ dřevostavby

Vítěz kategorie MASIVNÍ dřevostavby (sruby-roubenky)

2x Cena REDAKCE

Cena ASOCIACE DODAVATELŮ MONTOVANÝCH DOMŮ.

Finalisté ankety Dřevostavba roku 2019 – kategorie montované a masivní dřevostavby
V šesti kolech (šesti vydáních časopisu DŘEVO&stavby) soutěžilo v kategorii montované domy celkem 26 dřevostaveb a z nich postoupilo do finále šest domů. Ve čtyřech kolech (čtyřech vydáních časopisu sruby&roubenky) soutěžilo celkem 14 domů. Ze čtyř kol postoupili čtyři finalisté – 4 roubené stavby.

Do finále ankety Dřevostavba roku 2019 časopisu DŘEVO&stavby se probojovaly v šesti kolech dřevostavby těchto společností:

ARCHCON atelier, s.r.o./DŘEVOSTAVBY BISKUP, s.r.o.

3AE, s.r.o.

Domesi, s.r.o.

Ing. arch. Miroslav Ščudla Ph.D.

LUCERN dřevostavby s.r.o.

ATRIUM s.r.o.Do finále soutěže Dřevostavba roku 2019 časopisu sruby&roubenky se probojovaly ve čtyřech kolech srubové domy těchto společností:

OK PYRUS, s.r.o.

WOOD-LIFE CZ s.r.o.

SRUBY PACÁK s.r.o.

Roubenky Roman StřihavkaDřevostavba roku 2019 – vítězové kategorií

Vítězem kategorie montované dřevostavby, tedy domem, který z šesti hlasovacích kol získal největší počet hlasů, je dřevostavba z tandemové dílny ARCHCON atelier, s.r.o./DŘEVOSTAVBY BISKUP, s.r.o. publikovaná ve vydání 6/2019 časopisu DŘEVO&stavby pod názvem „Dřevo na osmou“. Vítěz kategorie NAVÍC získává výstavní plochu 10 metrů čtverečních na veletrhu FOR WOOD 2021 ZDARMA.Titul Dřevostavba roku 2019 časopisu DŘEVO&stavby – cena redakce časopisu DŘEVO&stavby získala dřevostavba společnosti 3AE, s.r.o. publikovaná ve vydání  5/2019 pod názvem „Spokojeně proti zvyklostem“.  Neméně významný titul Dřevostavba roku 2019 časopisu DŘEVO&stavby – cena Asociace dodavatelů montovaných domů získává dům společnosti ATRIUM, s.r.o. za dřevostavbu publikovanou ve vydání  2/2019  časopisu DŘEVO&stavby pod názvem „Obyčejně a přirozeně“.
Cenu předala oceněné společnosti ředitelka ADMD paní Ing. Lenka Trandová.Vítězem kategorie masivní dřevostavby je dřevostavba společnosti OK PYRUS, s.r.o. publikovaná  ve vydání 3/2019 pod názvem „Skandinávská reminiscence v červené a bílé“.

Vítěz kategorie získává výstavní plochu 10 metrů čtverečních na veletrhu FOR WOOD 2021 ZDARMA.Titul Dřevostavba roku 2019 časopisu sruby&roubenky – cena redakce časopisu sruby&roubenky získává dům společnosti Roubenky Roman Střihavka – publikovaný ve vydání 4/2019 pod názvem „Vysněné bydlení v tradičním stylu“.Dřevostavba roku 2019 – ABSOLUTNÍ VÍTĚZ ANKETY

Titul a
bsolutní vítěz ANKETY Dřevostavba roku časopisů Dřevo&stavby a sruby&roubenky za rok 2019 získává dřevostavba studia ARCHCON atelier, s.r.o. , realizovaná společností DŘEVOSTAVBY BISKUP, s.r.o. .

Dřevostavbu jste mohli vidět ve vydání 6/2019 časopisu DŘEVO&stavby pod názvem „Dřevo na osmou“!

Dům získal absolutně nejvyšší počet hlasů ve finálovém kole hlasování o titul Dřevostavba roku časopisů Dřevo&Stavby a sruby&roubenky za rok 2019!


Ocenění převzala z rukou Mgr. Michala Babora, šéfredaktora časopisů, Ing. Irena Truhlářová za ARCHCON atelier a Jaroslav Jiruška za společnost DŘEVOSTAVBY BISKUP.

Společnosti je na jeden rok propůjčena plastika Martina Patřičného – knihovna, v níž je vyryt název absolutního vítěze.Úspěšní hlasující v anketě Dřevostavba roku 2019

Registrovaní hlasující v anketě Dřevostavba roku 2019 mohli vyhrát řadu hodnotných cen. Kompletní výherní listina zde: https://www.drevoastavby.cz/drevostavby-archiv/doporucujeme/5868-drevostavba-roku-2019-vyhlaseni-viteznych-drevostaveb-a-hlasujicich-vyhercu

Vyhlašujeme DŘEVOSTAVBU roku 2020 časopisů DŘEVO&stavby a sruby&roubenky. HLASUJTE A VYHRAJTE!

8. ročník čtenářské ankety právě začal! Hlasujte, hrajte a vyhrajte na www.drevostavbaroku.cz a vyhrajte některou z atraktivních cen, které najdete na https://www.drevoastavby.cz/drevostavba-roku-2020-ds/vyhry-pro-hlasujici


 Zeptejte se specialistů na problematiku podlahových krytin pro dřevostavby a pasivní domy


Využijte návštěvu veletrhu FOR WOOD pro získání informací od specialistů a odborníků.

Například v Hale 5 najdete prezentaci rakouské manufaktury ADMONTER, která se na českém trhu více jak 15 let realizuje dřevěné podlahy as schody pro dřevostavby a pasivní domy. Dlouholeté zkušenosti můžete konzultovat a dozvědět se důležité aspekty pro výběr vhodné podlahové krytiny.  www.podlahyaschody.czwww.admonter.euNOVATOP - lék na vady dřevostaveb


Pojďme se podívat na ty nejčastější chyby a způsoby, jak je můžeme minimalizovat, a to s pomocí masivních dřevěných panelů NOVATOP.

Zásadně suché dřevo

U samotné stavby je potřeba dát pozor na použití nekvalitních dřevěných konstrukcí, které tvoří nejdůležitější část domu – kostru. Zvláště nebezpečným faktorem je použití přírodního rostlého dřeva, které nebylo řádně vytříděno a vysušeno, zvlášť u konstrukcí, kde je dřevo zabudováno a opláštěno. Tím si můžete zadělat na tvarové změny konstrukce. Sesycháním dochází k popraskání povrchových úprav v interiéru, v krajních případech i k porušení vzduchotěsné obálky. Masivní panely NOVATOP jsou v tomto směru bezpečnou volbou, protože jsou vyráběny z důsledně tříděného a certifikovaného řeziva vysušeného na 8%. Panely jsou lisovány z masivních lamel lepených do kříže a tím činí celodřevěnou konstrukci stabilní, bezpečnou a nedochází u ní k dotvarování jako u jiných konstrukčních systémů. I díky těmto vlastnostem může odhalená nosná konstrukce zůstat zároveň finálním povrchem v interiéru a velmi elegantně tak spojit přírodní dřevo s moderním designem.

Minimum montážních spojů

Každý spoj na stavbě je ovlivněn lidským faktorem, čím více spojů a detailů, které se řeší až na stavbě, tím vyšší riziko chyby. Výrazným plusovým argumentem NOVATOPu je právě jednoduchost detailů, minimální počet montážních spojů a jednoduché skladby stěn (panel, izolace, fasáda). Např. obvodové stěny u přízemního domu mohou být už ze čtyř panelů o velikosti až 2,95x12m, tudíž jsou to jen čtyři spoje, které se musí ošetřit. Jednoduchost provedení se promítá nejen do rychlosti výstavby ale především do ekonomické stránky celé stavby. A navíc: vše je už ve výrobě vyřezáno na CNC strojích s milimetrovou přesností – okna, dveře, spoje (a ne na stavbě tesařem s motorovou pilou), takže detaily jsou velice přesné a tím i spolehlivě těsné. Možnost výskytu chyb při montáži se tak zásadně eliminuje.

Vzuchotěsnost bez folií

U novostaveb, zejména pak u úsporných a pasivních, je klíčová vzduchotěsnost neboli neprůvzdušnost obálky. Ta je u běžných dřevostaveb zajišťována fólií, která je velmi náchylná k poškození. Na stavbě je pak prakticky nemožné uhlídat kvalitu provedení, a to zejména v nejcitlivějších místech konstrukce jako jsou rohy místností, veškeré prostupy stěnou, zásuvky, závěsy, atp. Pokud dojde k porušení této vrstvy, projeví se to po čase v podobě zvýšeného průtoku vodních par, jejich kondenzaci a vzniku plísní s následkem možné hniloby. To má vliv nejen na zkrácení životnosti konstrukce, ale také na zdraví jejich uživatelů. Právě prostředí s výskytem plísní je důvodem vzniku alergií, kožních nemocí a respiračních onemocnění. NOVATOP tento problém eliminuje tím, že nosná celodřevěná konstrukce vytváří neprůvzdušnou obálku i parobrzdu v jednom a nepotřebuje k tomu žádné folie! Všechny panely NOVATOP jsou díky výrobní technologii plošně neprůvzdušné už z výroby.

Technologická vyspělost

Technologická vyspělost systému NOVATOP eliminuje chyby běžných dřevostaveb a tím zásadně zvyšuje kvalitu hotových staveb. NOVATOP boduje rychlostí výstavby, přesností jednotlivých komponentů, snadným dodržením neprůvzdušnosti obálky a minimalizací chyb, způsobených lidským faktorem. Konstrukci nevytváří tesař z plánů na stavbě, ale CNC stroj v hale s velkou přesností z dat, které zadává projektant. Navíc vždy dostanete zdravotně nezávadný materiál od českého výrobce z českého dřeva se švýcarským know-how. Masivní dřevěné panely (označované jako CLT z anglického „Cross Laminated Timber“ – tedy křížem vrstvené dřevo), se ukazují jako nejperspektivnější technologie výstavby dřevěných domů na světových trzích a velmi rychle si získávají své příznivce i u nás. Stavby realizované v České republice se už počítají na stovky.

Chcete se dozvědět víc u šálku lahodné kávy?

Zastavte se v naší NOVATOP kavárně na skvělou salvadorskou kávu Majada, kterou podáváme ve 2. patře na stánku NOVATOP & Dřevostavby MC v hale 5, č. 5B11.

Chcete vědět, jak NOVATOP funguje v praxi?

Video vám to prozradí.

Fotografie jsou z realizací našich partnerů.

www.novatop-system.cz

www.novatop-system.czNosná konstrukce zároveň vnitřním povrchem


Jednou z nejvýraznějších vlastností progresivní technologie CLT (masivní panely z vrstveného dřeva) je možnost přiznat nosnou konstrukci a využít pohledovou kvalitu dřeva pro finální řešení vnitřních povrchů. Krása masivního přírodního dřeva získává stále více příznivců, protože panely NOVATOP dokážou velmi elegantně skloubit velký podíl dřeva s moderním interiérem. Nabízí tak zcela nové možnosti při utváření architektury staveb a umožňují vytvářet odlišné vnitřní prostředí.

Architekti rádi kombinují dřevěné povrchy s klasickou malbou, pohledovým betonem, vinylem i kovem. Skvělou příležitost dostávají panely u přiznaných stropů nebo v podhledech podkroví, kdy tvoří zároveň funkční nosnou vrstvu a umožňují zapouštění světel a vedení instalací přímo v konstrukci.

Zároveň se tento materiál často používá na další interiérové prvky – např. dveře, nábytek. Frézováním do plochy anebo opracováním přiznaných hran vznikají krásné detaily rozličných interiérových prvků. Dřevo na panelech je možné upravovat stejně jako přírodní dřevo popř. jej i barevně tónovat.

Důležitým hlediskem moderního stavění je i ochrana přírody. Stavby na bázi dřeva mají v porovnání s ostatními materiálovými variantami obecně nižší negativní dopad na životní prostředí. Snaha o snížení negativních vlivů budov na životní prostředí hraje v dnešní době významnou roli. NOVATOP je zpracováván převážně ze dřeva českých jehličnanů, a to za dodržování přísných ekologických předpisů, výrobní proces splňuje přísná kritéria pro celou řadu certifikací vč. PEFC a mezinárodně uznávaného „Natureplus“.

Chcete se dozvědět víc u šálku lahodné kávy?

Zastavte se v naší NOVATOP kavárně na skvělou salvadorskou kávu Majada, kterou podáváme ve 2. patře na stánku NOVATOP & Dřevostavby MC v hale 5, č. 5B11.

Chcete vědět, jak NOVATOP funguje v praxi?

Video vám to prozradí.

Fotografie jsou z realizací našich partnerů.

www.novatop-system.czVyhrajte dřevěné hodiny na veletrhu FOR WOOD


Přijďte si zasoutěžit na stánek Nadace dřevo pro život na veletrhu FOR WOOD a vyhrajte dubové hodiny. Stačí vyplnit zábavný kvíz o dřevostavbách a stylové hodiny mohou být vaše. Na barevných roll-upech si také můžete prohlédnout nejlepší stavby z ankety Dřevěná stavba roku 2019 a ze studentské soutěže Stavby s vůní dřeva 2019. K dispozici vám bude i náš katalog staveb a stavebních firem zdarma. Těšíme se na vás!

Více o našich projektech najděte na www.DrevoProZivot.cz.

Facebook:
Přijďte si zasoutěžit na stánek @Nadace dřevo pro život a vyhrajte dubové hodiny. Stačí vyplnit zábavný kvíz o dřevostavbách a stylové hodiny mohou být vaše! Těšíme se na vás!Máte zájem o dokonale zateplenou stylovou chalupu?


Společnost HK Stavební spol. s r.o. nabízí typové rodinné domy v tradičním pojetí vhodné jak k rekreačnímu, tak trvalému bydlení. Jedná se o velmi praktické a úsporné moderní dřevostavby. Při jejich realizaci využíváme nejnovější poznatky a stavební postupy včetně využití špičkové moderní technologie. Domy mají standardně moderní nadkrokevní izolaci střechy a provětrávanou fasádu vlastní konstrukce (technická řešení jsou zapsána v rejstříku Úřadu pro průmyslové vlastnictví jako užitný vzor číslo 27272 a 28255). Jedná se o dokonalé provedení tepelné izolace střechy a stěn stříkanou polyuretanovou pěnou, které je bezespárové, tedy bez tepelných mostů. Nastříkaná izolace vyplní každou mezeru či škvíru a zajišťuje vzduchotěsnost vnějšího pláště objektu. Konstrukce zateplené stříkanou polyuretanovou pěnou vykazují dlouhou životnost. Tato tepelná izolace nemění fyzikální vlastnosti ani tvar s časem ani nedegraduje povětrnostními vlivy. Zabraňuje pronikání živočichů a má výborné akustické vlastnosti.

Výstavbu dřevostaveb dodáváme nejen na klíč se všemi profesemi a exteriérovými úpravami, ale i ve fázi hrubé stavby.

Pro usnadnění rozhodování zákazníka nabízíme vyzkoušení našeho vzorového domu z projektu „Jizerské chalupy“ v Jizerských horách. Zájemce má možnost využít vzorový dům pro dovolenou nebo víkendový pobyt v jakémkoliv ročním období – www.chalupasedmikraska.cz.

Zároveň v této lokalitě nabízíme zasíťované pozemky s platným územním rozhodnutím na výstavbu stylových chalup – více info na www.hkstavebni.cz


 První letošní vydání časopisu sruby&roubenky 1/2020 na veletrhu FOR WOOD 2020


Vydání 1/2020 časopisu sruby&roubenky je právě v prodeji. Pokud se chystáte na veletrh FOR WOOD 2020, můžete si časopis zakoupit u našeho stánku 2D-05 vydavatelství PRO VOBIS, s.r.o. Na veletrh Vás jako hlavní mediální partner veletrhu zveme ZDARMA.

V časopisu sruby&roubenky 1/2020 najdete mimo jiné:

  • tři redakční návštěvy – v moderní chatě, která víkendový domek připomíná jen svým rozměrem, v šumavské roubence s moderní konstrukcí i vzhledem, a v poctivém srubu postaveném vlastními silami;

  • fotoeditorialy nás zavedou do dřevěné šišky v Itálii, kde můžete strávit třeba týden s lyžováním, a do Rakouska do srubových trojčat;

  • návštěvu po letech v cedrovém srubu;

  • zamyšlení nad tím, jak dostat do masivní dřevostavby více světla;

  • článek o lokálních topidlech a zásadách jejich výběru;

  • příklad rekonstruované dřevostavby z Kokořínska;

  • rady pro stavebníky, kteří se chystají stavět v chráněné krajinné oblasti;

  • článek o nátěrových hmotách pro vnější povrchovou úpravu dřeva;

  • ... a samozřejmě ještě spoustu dalších informací a inspirací.


Vstupenku na veletrh FOR WOOD 2020 si můžete ZDARMA stáhnout zde: https://www.drevoastavby.cz/drevostavby-archiv/doporucujeme/5755-for-wood-2020-vstupenka-zdarmaNové vydání časopisu DŘEVO&stavby 1/2020 bude v prodeji mimo jiné na veletrhu FOR WOOD 2020


První letošní vydání 1/2020 časopisu o dřevostavbách je plné inspirativních redakčních návštěv dřevostaveb, praktických rad a článků pro každého, kdo o stavbě domu na bázi dřeva uvažuje či už dřevostavbu staví. A nezapomínáme ani na naše čtenářky. Těm je určen velký blok věnovaný interiéru dřevostaveb včetně zajímavého rozhovoru. Časopis DŘEVO&stavby je již tradičně hlavním mediálním partnerem veletrhu FOR WOOD 2020. Pokud se na veletrh chystáte nejen za časopisem DŘEVO&stavby, tak i letos máme pro naše věrné čtenáře vstupenky na veletrh FOR WOOD ZDARMA. 

Co všechno v časopisu DŘEVO&stavby 1/2020 najdete?

Osm redakčních návštěv a fotoeditorialů v dřevostavbách – představíme vám originální dvojčata z těžkého dřevěného skeletu, dřevostavbu ze slaměných panelů, tři montované dřevostavby a tři originální stavby od nás i ze světa. Pro dámy jsme připravili první díl seriálu o tom, jak zařídit útulný interiér a návod na to, jak proměnit interiérové dveře z obyčejného dělítka jedné místnosti od druhé na vrcholný kus vašeho domova. Časopis oživila designérka Iva Bastlová, která nás provede současným interiérem. Věděli jste, že i dřevostavby mají svůj „salon“? Právě o akci Salon dřevostaveb a o potenciálu dřeva ve stavebnictví jsme si povídali s jejími organizátory. Jsme hrdým partnerem této ojedinělé akce.

Stavebníci se dozví o tom, jak může zvýšená vlhkost ovlivnit technický stav domova i naše zdraví, získají přehled možností konstrukce střechy ze dřeva a materiálů na jeho bázi. Neméně zajímavý je článek o tom, jak skladba stěny ovlivňuje energetickou bilanci dřevostavby. Zamyslíme se také nad financováním rodinného domu a zjistíte, proč se vůbec rozhodnout pro dům na bázi dřeva. A pokud ještě se stavbou dřevostavby váháte, pak v rozhodnutí může pomoci návštěva v dřevostavbě po letech, v níž majitelé, podle svých slov, žijí, ne bydlí!

A mnohem víc se dozvíte, když si časopis DŘEVO&stavby 1/2020 koupíte u nás v e-shopu:
https://www.drevoastavby.cz/casopis-drevo-a-stavby/aktualni-cislo/products/19-koupit-aktualni-cislo-drevoastavby

nebo na veletrhu FOR WOOD 2020 na stánku 2D-05.

Stáhněte si vstupenky na FOR WOOD 2020 zde:
https://www.drevoastavby.cz/drevostavby-archiv/doporucujeme/5755-for-wood-2020-vstupenka-zdarmaLesnická fakulta zmodernizovala dřevařský pavilon


Studenti Lesnické a dřevařské fakulty MENDELU mohou nově využívat moderní vybavení, které odpovídá nejnovějším trendům. Fakulta loni zmodernizovala za pomoci fondů z Evropské unie za cca 30 milionů Kč dřevařský pavilon, ve kterém probíhá praktická výuka studentů v oborech Stavby na bázi dřeva, Technologie a management zpracování dřeva, Tvorba a výroba nábytku a Design nábytku. Díky investicím z posledních tří let a moderně akreditovaným studijním programům bude efekt výuky vyšší a studenti budou lépe připravení pro praxi.

Původní zařízení pavilonu bylo z velké části pořízeno již v roce 1954 a částečně doplněno v roce 1999. Neodpovídalo tak již současným potřebám na moderní výuku studentů. Díky projektu financovanému Evropským fondem pro regionální rozvoj je dílna nově vybavena jak klasickými jednoúčelovými dřevoobráběcími, tak moderními numericky řízenými stroji. „Z klasických strojů se jedná o pily, frézky, brusky, kartáčovací stroj a dlabačku, z numericky řízených strojů máme nyní v dílně dva obráběcí CNC stroje, olepovací stroj na hrany velkoplošných dílců, stroj na výrobu prototypů, moderní kotoučovou pilu a širokopásovou kalibrační brusku,“ popisuje vybavení dílny její vedoucí Aleš Solař.

Dva moderní CNC obráběcí stroje fakulta koupila zejména z důvodů vyšší efektivnosti předávání praktických znalostí a dovedností studentům. „Efekt výuky bude vyšší, neboť se zmenší velikost studijní skupiny na strojní jednotku a student bude mít k dispozici delší čas pro práci na stroji,“ vysvětluje Solař.

Nové špičkové vybavení je nyní připraveno na aplikaci Průmyslu 4.0, který přináší trend digitalizace a s ní související automatizací výroby. V praxi to představuje vytvoření a odsouhlasení návrhu, ten je automaticky zpracován do seznamu jednotlivých dílců podle konkrétních zadaných parametrů. Po jeho ratifikaci je softwarem vytvořen nářezový plán, jehož schéma se podle druhu materiálu automaticky zašle ke zpracování. „V našem případě máme tři možnosti, buď na kotoučovou pilu nebo do obráběcího centra na 2D nebo 3D zpracování. Každý takto vyrobený dílec je označen etiketou s čárovým kódem nezbytným pro následné operace či kontrolu a názvem dílce nebo zakázky s uvedením jména studenta, projektu a podobně,“ popisuje nový pracovní postup Aleš Solař. V následujících operacích je dílec již opracováván jen na základě čárového kódu, ve kterém jsou zahrnuty všechny strojní operace, olepení hran, vrtání, frézování. Na závěr mohou studenti pomocí čárového kódu výrobek kompletovat.

Kromě výuky využívají dílnu studenti při tvorbě závěrečných prací zejména v oborech Tvorba a výroba nábytku a Design nábytku. Dále jsou na místě připravovány vzorky a prováděna různá měření, např. řezných sil a řezných odporů.

Lesnická a dřevařská fakulta pomocí evropského projektu OP VVV s názvem Infrastruktura pro konkurenceschopného absolventa Mendelovy univerzity v Brně prostory fakulty postupně modernizuje. Celkem půjde v letech 2017 – 2021 na stavební úpravy a přístrojové vybavení cca 90 milionů korun. Kromě modernizace dřevařského pavilonu jdou peníze i další prostory a vybavení jako jsou např. laboratoř pedologie a geologie, laboratoř Ústavu zakládání a pěstění lesa, strojový sál sloužící pro praktickou výuku geodézie a navazujících disciplín, nákup nového přístrojového vybavení pro terénní měření prostorové struktury krajiny a lesních ekosystémů či přístroje na terénní měření kvality vody.

Kontakt pro bližší informace ohledně dřevařského pavilonu:
Ing. Aleš Solař, Ph.D.
ales.solar@mendelu.cz
tel.: 777 878 200Nejkrásnější dárek


Umělecké zpracování dřeva. Výroba dřevěných mís, misek a  příborů, určených na teplé i studené potraviny. Výroba srdíček, andílků, koček  aj. dřevěných výrobků do interiéru. Výroba a prodej dřevěných kravat, náramků, hlavolamů a hraček.

WEB: www.nejkrasnejsidarek.cz

Instagram: https://www.facebook.com/nejkrasnejsidarek/?ref=aymt_

Facebook: https://www.facebook.com/nejkrasnejsidarek/?ref=aymt_

Tel: 775147207

Email: marketa.rigova@post.czAKUSTIKA DŘEVOSTAVEB očima NOVATOP


NEPRŮVZDUŠNOST
Prvním předpokladem pro efektivní snižování prostupu hluku je vzduchotěsnost resp. neprůvzdušnost konstrukcí. Netěsnostmi, kterými dokáže proudit sebemenší množství vzduchu, dokáže hluk pronikat velmi výrazně. Celodřevěné konstrukce NOVATOP se mohou pyšnit tím, že jsou plošně neprůvzdušné a jsou velmi odolné proti mechanickému poškození. Předpokladem však je profesionální přístup již ve fázi projektu a poté samozřejmě i precizní provedení realizace.

OBJEMOVÁ HMOTNOST
Vysoce efektivní řešení pro vodorovné konstrukce namáhané kročejovým hlukem nabízí duté velkoplošné panely NOVATOP ELEMENTS. Jejich skladbu lze přizpůsobit tak, aby dosáhla zákonem daných hodnot pro komfortní bydlení v rodinných i bytových domech. Stropní elementy lze totiž plnit už ve výrobě vápencovým vsypem, který zvyšuje nejen objemovou hmotnost konstrukce, ale navíc díky tření jednotlivých zrn přeměňuje energii chvění podlahy na teplo, čímž pomáhá snižovat hluk vedený konstrukcí.

PROSTOROVÁ AKUSTIKA
Požadavkům na prostorovou akustiku lze vyhovět akustickými panely, které zlepšují akustickou pohodu, zvyšují srozumitelnost nebo snižují hluk v uzavřeném prostoru, kde se zdroj zvuku nachází. Dřevěné akustické panely NOVATOP ACOUSTIC jsou vyráběné z třívrstvé masivní desky (biodesky) a perforované do různých profilů. Podíl perforované plochy a tvar profilu se u jednotlivých typů liší. Panely se ve výrobě doplňují absorbéry podle akustických požadavků projektu. Panely NOVATOP ACOUSTIC umožňuji velmi elegantně skloubit hledisko akustické i hledisko estetické. Vhodně zvolená kombinace dřeva, profilu, absorbéru a povrchové úpravy nabízí velmi široké možnosti při utváření moderního interiérového designu.

POVRCHOVÁ ÚPRAVA VE 3 ODSTÍNECH NEBO BUKOVÁ DÝHA
Nově nabízíme panely i s povrchovou úpravou Adler Lignovit Interior UV 100 ve 3 odstínech: Natur, Zugspitze, Mont Blanc. Rakouská společnost ADLER je přední výrobce laků, barev a prostředků na ochranu dřeva, zabývá se aktivní ochranou životního prostředí ve všech oblastech práce. Vodou ředitelné laky chrání přírodu, jsou vyráběny ekologicky šetrnými metodami z obnovitelných surovin, eliminují emise, nezatěžují zápachem a při práci nepředstavují téměř žádné riziko.
Úplnou novinkou jsou akustické panely s bukovou dýhou.

Zajímá vás prostorová akustika doma, v kanceláři, ve škole či jinde? Zastavte se za námi na našem stánku NOVATOP v hale 5, 5B11. Těší se na vás členové týmu NOVATOP a Dřevostavby MC.


Fotografie jsou z realizací našich partnerů.
www.novatop-system.cz/produkt/novatop-acoustic/Automobily značky Ford na veletrzích FOR PASIV, FOR WOOD a FOR THERM


Ford si vás jako titulární partner společnosti ABF, a.s. dovoluje pozvat na prezentaci vozů ve Vstupní hale I. Hlavní hvězdou bude nové SUV – Ford Puma! Přítomní specialisté z Auto Palace Spořilov vám rádi poradí s výběrem vozu a vhodné formy financování nebo pojištění.

 

Řekněte si o nabídku ZDE.DŘEVOSTAVBY BISKUP – Dřevostavba je život


Zabýváme se individuální výstavbou dřevostaveb v nízkoenergetickém a pasivním standardu. Díky dlouholetým zkušenostem kromě standardních domů realizujeme také složité a unikátní projekty. Domy realizujeme z ekologických masivních dřevěných panelů DEKPANEL a těžkých dřevěných skeletů.

Pomineme-li naši lásku ke dřevu, důvodů, proč si pro svůj nový domov zvolit právě dřevostavbu, je celá řada. V našich očích dřevostavby jako jediné splňují všechny předpoklady dobrého bydlení dnešní doby.

„Domy z přírodních materiálů jsou nádherné nejen na pohled. Je radost v nich pobývat, dotýkat se jich a cítit je, je potěšení v nich žít.“Navštivte nás na stánku. Naleznete nás v hale 5, stánek číslo A11.

Představení konstrukčního systému a realizací

V pátek 7. 2. 2020 ve 12 hod. můžete navštívit naši přednášku v hale 5, přednáškový sál 7 – DEKPANEL a ukázky z praxe


www.drevostavbybiskup.cz

Dům se sloupy z douglasky, autor návrhu: ARCHCON atelier, s.r.o., foto: Martin Zeman
 

foto: Martin ZemanPatřičný, Knihy o dřevě - na veletrhu FOR WOOD, stánek 5A19


Znáte z televizní obrazovky - Kus dřeva ze stromu​ - unikátní pořad o dřevě 26 dílů! 

Díl DUB ČT2, středa, 29.1. 17.00, opakování pondělí 3.2. 19.00. 

Každý z našich známých stromů má svůj díl...

Povedlo se ukázat v různých podobách dřevo, které znamená domov a částečně i stromy, které znamenají život – jsou živé! Nenechte si ujít, bude -li se vám líbit, sdílejte, dejte vědět dál.

Stojí to za to!

Tenhle dokument je i po deseti letech od vzniku ojedinělý, takže není s čím ho srovnat, dívají se na něj rády i ženy a některé prý u toho někdy i přestanou vařit nebo žehlit.  Vypráví mladej chlap, fachman, přitom vlastně i zároveň děda s vnukem(občas), dvěma vlčáky, kočkou, žebřiňákem a tak.Internetový portál Stolaři-Truhláři.cz s truhlářskou tématikou je portálem inzertním a informačním


Již v roce 2007 vznikla myšlenka webového portálu, který by dokázal propojit zúčastněné hned na několika úrovních dřevařského průmyslu.

V první úrovni se jedná o rychlou a účelovou komunikaci mezi profesionálními truhláři - VÝROBCI a společnostmi, které se zabývají prodejem všeho potřebného k jejich práci – DODAVATELI (dřevoobráběcí stroje, nástroje, dřevařské materiály, příslušenství, služby nebo technologie).

Na druhé úrovni se potkávají výrobci se samotnými potenciálními zákazníky, kteří portál využívají jako databázi truhlářských výrob a hledají v ní podle lokality truhlářských provozoven a druhu činnosti, kterým se daný výrobce zabývá.

Naleznete u nás DVA základní KATALOGY FIREM, na jedné straně jsou to výrobci a na druhé dodavatelské společnosti.

Pro koho je náš portál určen?

PRO DODAVATELSKÉ FIRMY
Prodáváte dřevoobráběcí stroje a nástroje? Jste dodavateli dřevařských materiálů a příslušenství potřebné v truhlářské a nábytkářské výrobě? Jste prodejci nábytku?
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Našim registrovaným uživatelům nabízíme možnost různých forem prezentace jejich živností a firem, výrobků a služeb, včetně využití přidružených služeb jako jsou nabídky novinek na trhu, akčního zboží, možnosti spolupráce, hledání zaměstnání, ale také např. bazaru strojů a konzultace dotačních programů.
Kromě firemních zápisů nabízíme také různé druhy bannerových kampaní.

PRO VÝROBCE
Máte truhlářskou výrobu? Jste truhlář, stolař, nábytkář nebo řezbář? Zabýváte se výrobou nábytku nebo čehokoliv ze dřeva či příbuzných materiálů?
----------------------------------------------------------------------------------------------
Našim registrovaným uživatelům nabízíme možnost různých forem prezentace jejich živností a firem, výrobků a služeb, včetně využití přidružených služeb jako jsou nabídky novinek na trhu, akčního zboží, možnosti spolupráce, hledání zaměstnání, ale také např. bazaru strojů a konzultace dotačních programů.

PRO VEŘEJNOST
Patříte do skupiny koncových zákazníků? Hledáte pro své potřeby vhodnou truhlářskou výrobu? Chcete si vylepšit interiér doma, na chalupě či v kanceláři? Potřebujete najít řemeslníka, který splní Vaše představy?
----------------------------------------------------------------------------------------------
Co uděláte, když potřebujete služby truhláře? Ideální je řemeslník, kterého Vám někdo doporučil. Pokud o nikom takovém nevíte a času máte málo, zahájíte hledání pravděpodobně přes nejjednodušší nástroj dnešní doby – internet. Právě pro Vás je mimo jiné určen náš portál, kde rychle naleznete potřebné informace. Truhlářské firmy jsou zde přehledně řazeny v kategoriích podle oboru činnosti, kterou se zabývají, a podle regionu, kde se vlastní výroba nachází.
Kromě toho je naším cílem nahlédnout do jednotlivých provozů, dozvědět se něco o historii řemesla, získat reference od zákazníků. Je pro Vás také připraveno zajímavé počtení v článcích, které jsou nejen odborného zaměření, ale věnují se také tématu hobby a jistě v nich naleznete něco, co Vás osloví.

PRO KUTILY
Patříte mezi ty, co tráví většinu volného času v dílně? Je pro Vás truhlaření hobby? Je Vaším koníčkem dřevořezba? Když je doma potřeba něco vyrobit, opravit či renovovat, jste to právě Vy, co nemáte strach se do toho pustit?
----------------------------------------------------------------------------------------------
Právě pro Vás máme nějaké ty rady, tipy a nápady, které Vám práci usnadní.
Nabízíme ke čtení zajímavá témata, zveřejňujeme informace o probíhajících veletrzích dřevoobráběcího průmyslu, řemeslných výstavách, naleznete u nás informace o kurzech, různé zajímavosti a povídání pro kutily.

Naším cílem je na portálu spravovat co nejobsáhlejší a nejaktuálnější katalogy firem a živnostníků působících v dřevoobráběcím průmyslu a podobných oborech, kteří jsou schopni svými výrobky či službami pokrýt potřeby České republiky a kteří budou také sami přispívat do různých sekcí portálu a tímto ho také obohacovat o cenné informace.

Mgr. Darina Škopová

Stolaři-Truhláři.cz
webový portál nejen pro truhláře
www.stolari-truhlari.czPoradenské centrum


PORADENSKÉ CENTRUM DŘEVOSTAVEB

Poradenské centrum Asociace dodavatelů montovaných domů odpoví na všechny otázky související se stavbou a bydlením v moderní dřevostavbě. Poskytne informace jak rozpoznat kvalitní dřevostavbu a nabídne investorům technickou kontrolu provádění kvality jejich dřevostaveb.

www.admd.cz

 

PORADENSKÉ CENTRUM FOR WOOD

Technici Dřevařského ústavu zajišťují na veletrhu FOR WOOD odborné poradenství pro návštěvníky. Poradenské centrum najdete v hale 5, stánek 5C3. Po dobu veletrhu budou zdarma konzultovat otázky a problémy zájemců o výstavbu dřevostaveb a dřevěných konstrukcí.

www.drevarskyustav.czPasivní a nízkoenergetické domy od firmy GOOPAN BUILDING s.r.o.
Nezávislá certifikační instituce


Technici VVÚD se dlouhodobě snaží o podporu a zvyšování kvalitní výstavby dřevostaveb v rámci zákonných certifikací a také dohlíží na postupy členů ADMD podle DOKUMENTU NÁRODNÍ KVALITY (DNK). Řadu dalších staveb Dřevařský ústav kontroluje formou speciální metodiky Certifikátu KVALITNÍ STAVBA, navíc realizuje nezávislou diagnostiku objektů. Technici navštíví během jednoho roku přibližně dvě stovky dřevostaveb v různých fázích výstavby, ve kterých dohlíží na kvalitu jejich výstavby.

www.drevarskyustav.cz Dřevěná dubová podlaha určená na podlahové topení s garancí


Přirozeně teplý povrch dřeva také výrazně zkracuje topnou sezonu, oproti často prosazovaným vinylovým a laminátovým podlahám. Admonter výrobky jsou také držitelem několika ekologických ocenění, které zajišťují, že neobsahují žádné škodliviny a přispívají zdravému klimatu v interiéru. Výběr podlah naleznete na webu www.podlahyaschody.cz , www.admonter.infoPoradenské centrum veletrhu FOR WOOD zajišťuje Dřevařský ústav


Technici Dřevařského ústavu, nezávislé certifikační instituce, se dlouhodobě snaží o podporu a zvyšování kvalitní výstavby dřevostaveb nejen v rámci zákonných certifikací. Dohlíží také na postupy členů ADMD podle DOKUMENTU NÁRODNÍ KVALITY (DNK). Řadu dalších staveb Dřevařský ústav kontroluje formou speciální metodiky Certifikátu KVALITNÍ STAVBA, navíc realizuje nezávislou diagnostiku objektů. Technici navštíví během jednoho roku přibližně dvě stovky dřevostaveb v různých fázích výstavby, ve kterých dohlíží na kvalitu jejich výstavby.

V rámci doprovodného programu vystoupí odborníci z Dřevařského ústavu s přednáškou v pátek 7. 2. v době 13 – 14 hodin.

Téma: Cesta k dokonalé dřevostavbě. Jak z(a)jistit kvalitu, jak se vyhnout chybám.

Přednášející: Ing. Luboš Drahňovský, Ing. Marek Ajdarow, technici Dřevařského ústavu

V příspěvku budou představeny nové metody a odborné postupy, umožňující expertům Dřevařského ústavu odhalit chyby a nedostatky dřevostaveb ještě před dokončením a budou představeny některé zkušenosti z této činnosti na příkladech z praxe.

www.drevarskyustav.czNOVÁ Ročenka PASIVNÍ domy 2020 – EXKLUZIVNĚ pro návštěvníky veletrhu FOR PASIV 2020 ZDARMA!


NOVÁ Ročenka PASIVNÍ domy 2020

 

Neocenitelnými jsou zkušenosti majitelů pasivních domů, kteří svými výpověďmi o životě v pasivních domech ročenku velmi obohatili stejně jako návštěvníci akce Dnů pasivních domů, která v Česku probíhá pravidelně každý rok. I jejich zážitky v ročence PASIVNÍ DOMY 2020 najdete. Nechybí zde samozřejmě pestrá paleta ukázek realizací pasivních domů v České republice a jako důležitá inspirace pro stavebníky, kteří o stavbě takového domu teprve uvažují a spousta dalších zajímavých článků týkajících se vytápění, větrání, výběru oken a třeba i výhledu do budoucnosti stavění domů. Součástí letošního vydání je opět KATALOG  projektů a realizací pasivních domů, který příznivcům chytrého bydlení určitě pomůže s výběrem právě jejich pasivního domu stejně jako dodavatelské firmy. Prezentují je zde společnosti, které se realizacím pasivních domů věnují řadu let a mají za sebou mnoho realizací.

 

Ročenka vznikla ve spolupráci s Centrem pasivního domu, Státním fondem životního prostředí České republiky a veletrhem FOR PASIV 2020.

 

Speciální ročenka PASIVNÍ DOMY 2020 je ZDARMA pouze pro návštěvníky veletrhu FOR PASIV 2020, a to na stánku časopisu DŘEVO&stavby/sruby&roubenky s označením 2 - D05 a zároveň na stánku Centra pasivního domu. Lze si ji vyzvednout rovněž na paletových místech ve vstupních halách na veletrhy FOR PASIV a FOR WOOD 2020. Po veletrhu bude možné si ročenku PASIVNÍ domy 2020 zakoupit v běžné síti prodejen novin a časopisů nebo na e-shopu vydavatele.

 

Bližší info o ročence PASIVNÍ DOMY 2020 zde:

https://www.drevoastavby.cz/specialni-vydani/5771-pasivni-domy-2020-jak-se-stavi-jak-se-zije-v-energeticky-uspornych-domech

 

Objednat ročenku PASIVNÍ DOMY 2020 si můžete přímo zde:

https://www.drevoastavby.cz/predplatne-a-e-shop/products/view/24-rocenka-pasivni-domy/290-pasivni-domy-2020

 

On-line ochutnávka ročenky PASIVNÍ DOMY 2020 zde:

https://online.drevoastavby.cz/files/pasivni-domy-2020-ochutnavka/  ESTAV.cz
ESTAV.cz Klimatizace je vítaným zdrojem osvěžení v parném létě O podporu družstevního bydlení mají zájem městské části Poslední příležitost využít akci Léto ve stínu s venkovními roletami VELUX Archa v horách. Dva bratři si postavili chatu kvůli vzpomínkám Česká cena za architekturu: Nominováno je 27 staveb Smalt: Praktický materiál v rukou umělce. Může najít místo i ve vašem interiéru
Plán výstaviště

Závěrečná zpráva 2019

Facebook
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje